Erdoğan İstanbul'un adını değiştirdi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Gaziosmanpaşa'daki mitinginde Yeni Zelanda saldırısına ilişkin konuşurken "Artık burası İslambol'dur" dedi.

Erdoğan İstanbul'un adını değiştirdi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin yerel seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Gaziosmanpaşa’da destekçilerine hitap etti.

Seçim süreci başlangıcından beri sürdürdüğü dinci-milliyetçi söylemi Yeni Zelanda saldırısı sonrası daha arttıran Erdoğan, saldırgana seslenerek “Artık burası İslambol’dur. Minareleri yıkacakmış, sana Gaziosmanpaşa’dan sesleniyorum. Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız müminler asker.” dedi.

Dünyada yeniden bir “Haçlı-Hilal” mücadelesi istemediklerini belirten Erdoğan şöyle konuştu:

“49 kardeşimizi şehit eden o alçak ‘Anadolu Yakasında kalabilirsiniz’ diyor. ‘Avrupa yakasına geçmeyeceksiniz’ diyor. Kimsin sen? O şimdi kendine göre hesap yapıyor. Tüfeklerin üzerine yazmışsın. Onlar geçmişte kaldı. Şimdi artık başka bir dünya var. Biz bu dünyada yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur. Bunu da açıkça söylüyorum. Tüm dünyanın gözbebeği olan İstanbul’a Konstantinapol ifadesini kullanan ey Netanyahu oğlunun kulağını çek. Eğer bu konuda biraz daha ileri giderseniz terbiye metotlarımız farklıdır. Sizleri o tür de terbiye etmesini biliriz. Artık burası İslambol’dur. Minareleri yıkacakmış, sana Gaziosmanpaşa’dan sesleniyorum. Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız müminler asker. Bir şey bizi sindiremez. Gökler, yerler açılsa, üzerimize tufanlar yanardağlar saçılsa. Biz oyuz ki imanıyla övündüğümüz ecdadımız titretici şeylere hiçbir gün diz çökmemiş. Zaferlerin kapısı, Anadolu’nun tapusu Malazgirt’ten Çanakkale’ye imanın geçilmez kalesine kadar ecdadımızı zaferden zafere koşturan işte şu anda içinde bulunduğumuz inanç birliğidir.”