Erdoğan Elazığ'da: Bizim için kadınlar günü bir gün değil her gündür, bu anlayış Batı'da yok

AKP'Li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ mitinginde konuşuyor.

Erdoğan Elazığ'da: Bizim için kadınlar günü bir gün değil her gündür, bu anlayış Batı'da yok

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Elazığ’da düzenlenen mitingde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şöyle:

”Bizim için Dünya Kadınlar Günü bir gün değildir, her gündür. Bu, Batı’nın anlayışıdır. Niye? Ana yoksa insan yok.”

”Her kim miting meydanlarını iftira kürsüsüne çeviriyorsa, o sadece kendi itibarını değil, siyasetin itibarını da yok ediyor demektir.”

”31 Mart’ta 4’lü yalan çetesine dürüstlük dersi vermeye hazırlanan gakgoşlar var. Bu meydanda yalan yok, iftira yok. Bu meydanda sadece aşk var, dürüstlük, nezaket var. Bu millette zillet yok sadece beka var. Bu meydanda bölücüleri demir yumruk olup ezenler var. ”

”Türkiye’nin en sancılı dönemlerinde gakkoşlar dualarıyla bizim yolumuzu aydınlattı.”

”Sandık gelince bu millet yalancıya dersini muhakkak verir. Tarihimiz bühtanla seçim kazanacağını düşünen çapsızlarla doludur.”

‘Muhtar bile olamaz dediler’

”Açtığım davaları kazanıyorum. Man adası diye bir şey tutturdu. Ondan da 2,5 milyon kazandık. O parayı aldığımda onu Mehmetçik Vakfı’na hibe edeceğim. Hiç olmazsa Kılıçdaroğlu’nun da bir faydası olur. Milletimizin desteğiyle bu tiplerin hepsini son 17 senede 14 kez sandığa gömdük. Ne dediler ‘Muhtar bile olamaz.’ Bize ömür biçenleri hezimete uğrattık. Allah’ın izniyle sandığa gömdük. Bu millet hakarete, yalana asla izin vermez. Benim milletim esere projeye oy verir. ”

‘Dağdan direktif geliyor, Kandil’in mızıkacıları bize saldırıyor’

”CHP Genel Başkanı’nın akşam başka gündüz başka yalanlarıyla uğraşmaktan bıktık. Bay Kemal’in yalan furyasına diğer ortakları da katıldı. Sürekli iftira atıyorlar. Dağdan aracılarla direktif geliyor hemen ertesi gün Kandil’in mızıkacıları bize saldırıyor. Şaka bahanesiyle önlerine çıkan herkesi terörist damgası vurmaya, terörist demeye devam edecekler. İnşallah aynı hataya burada da düşmezler.”

”Aydınlı efelere, Maraşlı edelere, Karadenizli uşaklara, Erzurumlu dadaşlara eğlence olsun diye terörist denmez. Bunun adı şaka değil, komiklik değil, olsa olsa hadsizliktir, edepsizliktir.”

‘Onun hesabı ağır olacak’

” (Meral Akşener’e) Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak. Milletimiz onlara sandıkta en büyük tokadı atacak. 31 Mart günü millet onlara şaka nasıl olurmuş sandıkta gösterecek.”

‘Erdoğan’ın halkına terörist dediğini ispatlayamazsın’

”Sen Erdoğan’ın ağzından halkına terörist dediğini ispatlayamazsın. Ödeyeceksin. Ortağın hesabını ödüyor. Birileri şu an cezaevinde süre dolduruyor. Aynı yola sen de düşebilirsin. Bu ülkenin cumhurbaşkanına iftira atamazsın. Türkiye yol geçen hanı değildir. Bir hukuk devletidir.  Sürekli bizi dillerine doluyorlar. CHP’ye sözde İyi Parti’ye gönül vermiş kardeşlerime gerçekleri anlatmıyorlar. Kardeşlerim bu çapsızlar hangi iftirayı atarsa atmaz bizim gündemimiz millet, hedefimiz hizmet… ”