Erdoğan Çalışan Gazeteciler Günü'nü 'kutladı': Türk basını daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuştu...

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımlaıdığı mesajda "Son 16 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Türk basınının zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur." dedi.

Erdoğan Çalışan Gazeteciler Günü'nü 'kutladı': Türk basını daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuştu...

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Erdoğan mesajında basının 16 yıl içinde büyük oranda partisinin yayın organına dönüştüğü, yüzlerce basın emekçisinin tutuklu olduğu ya da tutuklanma baskısı altında çalıştığı ve sayısız gazetecinin ise işsiz olduğu 2019 Türkiyesi ortadayken, “Son 16 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Türk basınının zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur.” demekten çekinmedi.

Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk basını, ne yazık ki demokrasimizin kesintiye uğradığı, hak ve özgürlüklerin askıya alındığı vesayet dönemlerinde çok ciddi baskılara ve mağduriyetlere uğramıştır. Son 16 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Türk basınının zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur. Medyanın bağımsızlığını en iyi biçimde sağlama hususunda, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır. Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum. Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle tüm basın çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum.”