Erdoğan: 8 Mart'ta kadınlar Taksim'de ezanı ıslıkladı

Mitingde 8 Mart'ta İstiklal Caddesi'nde yapılan Feminist Gece Yürüyüşü'nde, ezanın ıslıklandığı iddia edilen görüntüler gösterildi.

Erdoğan: 8 Mart'ta kadınlar Taksim'de ezanı ıslıkladı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında partisi için oy istemeye devam ediyor.

Adana’da partisinin mitinginde konuşan Erdoğan,”İllet, zillet ittifakı olarak değil, Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak pazara kadar değil mezara kadar inşallah. Demokrasinin zaferini 31 Mart akşamı Adana’da ilan edecek miyiz? İnşallah Adana’da 31 Mart akşamı zillet, illet onları ayaklarımızın altına alacağız.” diye konuştu.

Erdoğan, 8 Mart’ta İstiklal Caddesi’nde yapılan Feminist Gece Yürüyüşü’nü de hedef göstererek, ezanın ıslıklandığını dile getirdi.

Erdoğan konuşmasına ara verirken, bir de video izletildi. Erdoğan’ın ‘izleyin’ dediği videoda, 2013 yılına ait Gezi Parkı eylemlerinin görüntülerine yer verilirken, HDP ve CHP bayraklı eylemcilerin görüntülerine yer verildi. Daha sonra 8 Mart’ta yapılan Feminist Gece Yürüyüşü’nde, ezanın ıslıklandığı iddia edilen görüntüler gösterildi.

Erdoğan, videonun ardından konuşmasını sürdürüyor:

“Bayrağa tahammülü olmayanlarla ezana tahammülü olmayanlarla girdiğimiz bir seçim süreci yaşıyoruz. Önceki gün Taksim’de CHP ve HDP’nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelip bir grup ezana sloganlarla ıslıklarla terbiyesizlik ettiler. Bunların tek ittifakı ezan bayrak düşmanlığıdır. Emin olun bunlar hiç. İstiklal Marşı’mızı okumamışlar. HDP kongrelerinde İstiklal Marşı’nı okuyor mu? Şimdi korka korka Türk Bayrağı asıyorlar. Daha önce asmıyorlardı.

Bu seçime nasıl giriyoruz? Meydanı görüyorsun Cumhur İttifakı olarak giriyoruz. Zillet, illet ittifakı olarak değil. AK Parti ve MHP olarak el ele gönül gönüle pazara kadar değil mezara kadar bu yoldayız inşallah. Cumhur İttfakı ile seçimlere girmekteki amacımızı en iyi Adana bilir. Adana’da büyükşehir ve ilçeleriyle 31 Mart akşamı zillet, illet onları ayaklarımızın altına alacağız. Cumhur İttfakı günü birlik çıkar ittifakı değildir. 3-5 belediye daha fazla kazanmak için kurulmuş değildir. Bu ittifak sokaklarda meydanlarda kurulmuştur. Bu ittifak 15 Temmuz gecesi kuruldu. Biz bu ittifakı terör saldırıları karşısında saflarımızı sıklaştırırken kurduk.

Kılıçdaroğlu sen korkaksın korkak. Ancak FETÖ’cülerle sığınır, tankların arasından kaçar gidersin. Bu ittifak biz ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırana kadar devam edecek. Adana’dan Cumhur İttifakı’nın sembolü ve lokomotifi olmasını bekliyorum. Adana bu ittifaka sahip çıkarsa tüm Türkiye sahip çıkar.

Bayrağa ve ezanı tahammülü olmayanların birlikte hareket ettiği bir dönemdeyiz. Bu bayrağa, ezana tahammülü olmayanlarla karşı bir ittifakla seçime giriyoruz. Taksim’de CHP ve HDP’nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup Ezan-ı Muhammediye’ye terbiyesizlik ettiler. Ezana hürmet etmeyen, bayrağa da hürmet etmez.

Ezana sahip çıkmayan, yarın öbür gün düşman kapıya dayandığında tıpkı 15 Temmuz’u alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar.

Biz bu bayrağın altında doğduk. Bu bayrağın altında öleceğiz. Milletmizle, ister PKK ister FETÖ olsun, özgürlüğümüzün sembolü bayrağımıza göz dikenlere karşı mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

Değerlerimize saldıranlara göz yummamız mümkün değil. Bu siyaset meselesi değil onur meselesi. 3-5 oy için bunlara göz yumarsak evlatlarımızın bakamayız. AK Parti-MHP hep birlikte bir bütün olacağız, konsolide olacağız. Adana’da 16 belediye ile gümbür gümbür bu seçimde sandıkları patlatıyor muyuz? AK Parti-MHP hep birlikte bir bütün olacağız. Zillet ittifakını çıldırtacağız. 4.5 yıl daha ülkemin başındayım. Adana’da da büyükşehir ve ilçe belediyelerle bu hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Adana’da 45 katrilyon yatırım yaptık. Bu yıl içinde stadyumu tamamlıyoruz. Eski stadyumun yerine de inşallah millet bahçesi yapacağız. Adana Şehir Hastanesi bin 550 yatağıyla hizmet veriyor.

Kimlik sıkıntısı var. 9 kez seçime girdi hep kaybetti. Aynı orada olduğu gibi burada da bırakamıyor. Bırak git. CHP’ye bu zulüm yeter artık

Adana’da 5 adet sağlık tesisimin yapımı sürüyor. 15’i ihale sürecinde. Adana’ya 178 km uzunluğunda yeni bölünmüş yol yaparak toplamda 427 km’ye çıkardık.

Adana-Mersin demiryolunu yeniledik. Çift hatlı bu yolu hızlı tren standardına çıkarıyoruz.”