Enstrüman sattı, koro kurdu, dizide rol kaptı… Şimdi hayatını film yapacak

AKP'ye yanaştıktan sonra ihya olan Yavuz Bingöl yeni projelerinden bahsetti.

Enstrüman sattı, koro kurdu, dizide rol kaptı… Şimdi hayatını film yapacak

Yaz aylarında bir dizide rol alacağını ‘müjdeleyen’ Yavuz Bingöl, iki de film projesi olduğunu söyledi.

Bingöl, filmlerden birinin kendi hayatını anlatacağını belirtirken, “Yazılan iki film var. İkisi de benim yazdığım filmler. Bunlardan biri benim hayatım olacak, çocukluğumda yaşadıklarımla ilgili; diğeri de komedi tarzında bir orkestra hikayesi. Onları şu anda hazırlıyoruz. Önümüzdeki sene hayata geçirmeye çalışacağız. Oynayacak kişinin bana benzemesini ve oyunculuğunun iyi olmasını istiyorum. Bir de saz çalması gerekiyor” diyerek yeni projelerinden bahsetti.

Kalbine stent takılan ancak dün Kuzey Kıbrıs’ta konser veren Bingöl, sağlık durumuyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Bingöl, “İki ana damara ve iki yan damara olmak üzere dört adet stent takıldı, ileride olabilecek bir daralmaya ya da bir sıkıntıya karşı önceden önlem alınmış oldu. Sağlıktan öte bir şey yok. Normal kontrole gitmiştim. Efor da ve diğer tetkiklerde bir şey çıkmamıştı. BT anjiyoda durum anlaşıldı. O yüzden Bt anjiyo yani sanal anjiyoyu herkese öneririm. Doktordan izin alarak konsere geldik. Doktorum kendimi yormadan normal hayatıma dönmemi istedi” diye konuştu.

Taze AKP’li Bingöl, önce Milli Eğitim Bakanlığı’na 85bin bağlama satmış; ardından ise polis korosu kurmuştu. Kurduğu polis korosuyla ilgili, “Polis koromuzu kuralı bir yıl oldu ve bu zamana kadar da 8-10 tane konser yaptık. Şu anda da polis haftasındayız polis teşkilatımızın 174. Yılını kutluyorum” diyen Bingöl, “Onlar için geliri şehit ailelerine bağışlanacak bir albüm yaptık. Çanakkale türküsüne Çanakkale’de bir klip çektik, o da birkaç gün içerisinde yayına girecek. Benim için çok keyifli oldu. Ülkemizin şartları elverirse Birkaç ilde polis koromuzla konser yapmak istiyoruz” diyerek ‘yetkililere’ seslendi.

“Ben çalışmadan duramıyorum, 12 yaşımdan beri çalışıyorum. Yazları bile çalışırdım. Akranlarım tatile giderken ben her türlü işi yapardım” diyen Bingöl, “12 yaşından beri çalıştığım için de köşede duramıyorum; güzel şeyler, iyi şeyler yapmaya çalışıyorum” sözleriyle çalışkanlığından bahsetti. AKP’ye yanaşması ihya olmasına ise değinmedi.

Bingöl, bu açıklamaları ile gazete ve tv’lere çıkmama kararından erken ‘dönmüş’ oldu.

Yavuz Bingöl, en son tam ‘bağlayamamıştı’…