Ekrem İmamoğlu: 'Ben kafamı kuma sokamam'

Gündeme ilişkin açılmalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, " Benim için öncelikli mesele depremdir. Gelin enerjimizi buna yöneltelim. Birlikte çözüm üretelim." dedi.

Ekrem İmamoğlu:'Ben kafamı kuma sokamam'

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığı İstanbul’da yapılan Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı’na çağrılmadığını söyledi. İmamoğlu valiliğin “toplantıya çağrıldı” açıklamasından sonra valiliği aradığını ve açıklamanın gerçeği yansıtmadığını dile getirdiğini söyledi. İmamoğlu “konu ile ilgili sessizliğim devlet terbiyem ve sürece olan saygımdan dolayıdır” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları:

Buradan bazı gazeteciler sesleniyorum. Valiliğin açıklamasından sonra çıkıp özür diyenlerin özürlerini kabul etmiyorum.  Burada konunun tarafı var, açar sorarsınız. Bu gazetecilerin açıklamalarını zavallı açıklamalar olarak buluyorum, üzülüyorum. Kendinize bazı bakanların açıklamalarını referans alıp yazdıktan sonra söylenen sözlerin bir önemi yok.

BENİM İÇİN EN ÖNCELİKLİ MESELE DEPREMDİR

Buradan devlet yetkilerine de seslemek istiyorum. Seçim bitti, geride kaldı. Onları artık bir tarafa bırakalım. Benim için deprem bu şehrin en önemlisi meselesidir. Benim için öncelikli mesele depremdir. Gelin enerjimizi buna yöneltelim. Birlikte çözüm üretelim.

Haydarpaşa ve Sirkeci garları için yapılacak ihaleler ile soruya yanıt veren İmamoğlu şunları söyledi:

İhaleye katılacağımızı açıklamamızdan sonra Bakanlığın aceleyle “belediyenin katılması doğru olmaz” açıklaması yapmasını anlamış değilim. Ayrıca ihale şart namesinde ortaya konan şartları hayretle takip ediyoruz. Türkiye’de o şartlara sahip bir yada iki televizyon var.

”BU ŞEHRE HATA YAPTIRTMAYACAĞIM”

“Eğer bu şehirde siz hala sistem kurduğunuzu ve kurulan sistemde de toplanma alanlarının mükemmel olduğunu savunuyorsanız, 16 milyon insan da bundan mutluysa, ben de mutlu olurum. Çıkar milletimin önünde, milletimden özür dilerim. Ama değil! Ben, kafamı kuma sokamam. Bu mu rahatsız etti? Ya da benim bulunmam gereken ortamlarda bulunmamam, sizi bunun için mi rahatsız etti. Ben, bu şehrin geçmişinden bugüne kadar yapılan yanlışlarla yüzleşecek bir yönetici olduğum gibi, yarınlara dönük atacağım adımlarımda da kararlı olacağım. Bu şehre hata yaptırtmayacağım. Bu şehre, insanların sesini dinleyerek, asla ve asla ihanet edilmesine müsaade etmeyeceğim. Onun için bu millet beni seçti. Onun için benim o sürece bakma anlayışım budur. Ben, bu süreç kapansın istiyorum. Konu da kapansın. Siyaseti unutalım. İşimize bakalım. Bu şehrin insanlarının bizden beklentisi var. Deprem ile ilgili sürece dair, insanların bizden eylem planı, hareketlilik beklentisi var. İnsanlar, şu anda on binlerce binada, sıkıntılı binalarda ya yaşıyor ya da yaşamaya çalışıyor. Bunları çözmemiz lazım.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this