Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı hakkında tecavüz ve ölüm tehdidi iddiası

Betül Gülçiçek kullanıcı isimli bir kadın sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş’in ölüm ve tecavüz tehditlerine maruz kaldığını açıkladı ve yardım talebinde bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı hakkında tecavüz ve ölüm tehdidi iddiası

Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş’in tecavüz ve ölüm tehditlerine maruz kaldığını ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvurusunun yanıtsız kaldığını belirten Betül Gülçiçek adlı kadın, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla yardım talebinde bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Gülçiçek, Memiş’in kendisine gönderdiği tehdit içerikli mesajları paylaştı.

Gülçiçek, Yunus Memiş’in taciz ve ölüm tehdidi içerikli “Seni benim elimden kim alacak, eğer o yanlışı yaparsan seni öldürürüm. Eğer o konuşmalar bir yere sızarsa savcıya giderse yaşatmam seni. Ben elimi bile sürmem ama yapacak çok adam var etrafımda. Savcılıkta çok dostlarım var sana inanacaklarını mı sanıyorsun. Her zaman ki yere gel yarın gelmezsen biliyorsun olacakları” mesajlarını paylaşarak tehdit edildiğini ifade etti.

Gülçiçek, aynı zamanda Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunduğunu ancak Memiş’in ifadeye dahi çağrılmadığı bilgisini paylaştı.

İDDİALARI REDDETTİ

Sosyal medyada kısa sürede yayılan iddialara kişisel hesabından yanıt veren Memiş ise iddiaları yalanladı. Memiş, sosyal medya hesabında paylaştığı yazıda, telefonundaki profil resminin çalındığını savunarak, “Telefonda bulunan profil resmim çalınarak, farklı bir telefona eklenmiş. Benim telefon numaramdan yazışma yapılıyor gibi, yazışmalar yapılmış. Bir kadını whatsapp’dan tehdit ediyormuşum süsü verilmiş” diyerek bu kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Suçlamalara karşı, “İlimizde eğitim barışını bozan, sendikamızı ve taşıdığımız değerleri hedef alan eğitim yöneticilerinin ve çetesinin sürekli trol hesaplar açarak insanlara iftira attığını tüm Diyarbakır ve Türkiye yakından takip etmektedir. Önümüzdeki günlerde başta il müdürü olmak üzere, il müdürünün yanında itibar suikastı yapan kişiler hakkında isim isim açıklama yapacağım ve bunların maskesini düşüreceğim” diyerek tehditlerde bulunan Memiş’in, PKK’ye yıllardır boyun eğmediğini belirtmesi de dikkat çekti. (MA)