Egemen Bağış yeni görevine başladı!

Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Prag Büyükelçiliği'ne atandı.

Egemen Bağış yeni görevine başladı!

Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Prag’a Büyükelçi olarak atandı.

Karar henüz Resmi Gazete’de yayınlanmadı, ancak Bağış önceki gün Türkiye’yi ziyaret eden Çek Cumhuriyeti Başbakanı Andrej Babis’in ziyaretinde yer aldı.

YENİ GÖREVİNİ DEİK BAŞKANI AÇIKLADI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Çekya İş Forumu’nda konuşan DEİK Başkanı Nail Olpak, “Prag Büyükelçiliğine atanan AB Eski Bakanımız Sayın Egemen Bağış’ın ikili ve ticari ilişkilerimize arttırmak adına gayretle çalışacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Egemen Bağış, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Babis’i Cumhurbaşkanlığı Saray’ında kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ve resmi akşam yemeğine katıldı.

“DURMAK YOK…”

Bağış, kendi sosyal medya hesabından da şu paylaşımda bulundu:

“Çek Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Andrej Babiş, eşleri ve değerli heyetini ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın da vurguladığı gibi dost ve müttefik Çekya’yla her alanda ikili ilişkilerimizi geliştirme irademiz tamdır. Durmak yok…”