Diyarbakır’da HDP Binası önünde bekleyen anneler arasında kavga çıktı

Çocuklarının "dağa kaçırıldığı" iddiasıyla uzun bir süredir HDP önünde eylem yapan anneler arasında kavga çıktı. Kavgaya polis ekipleri müdahale etti.

Diyarbakır’da HDP Binası önünde bekleyen anneler arasında kavga çıktı

Çocuklarının “zorla dağa götürüldüğü” iddiasıyla HDP önünde eylem yapanlar arasında kavga çıktı. Eylemi başlatanlardan biri olan Remziye Akkoyun polis tarafından çadırdan uzaklaştırıldı.

Çocuklarının “Zorla dağa götürüldüğü” iddiasıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü’nün önünde 3 Eylül’den bu yana nöbet tutan aileler arasında kavga çıktı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre; eylem, ailelerin zaman zaman birbiriyle yaşadıkları tartışma, kavgalara sahne oluyor. Oğlu Azad Akkoyun’un 4 yıl önce kaybolmasından HDP’yi sorumlu tutan Remziye Akkoyun ile diğer aileler arasında dün başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesi üzerine dışlanan Akkoyun ve eşi, polis tarafından çadırdan uzaklaştırıldı.

Bugün de HDP İl Binası önüne gelen Remziye Akkoyun, diğer eylemcilerin karşı çıkması üzerine bir kez daha polis tarafından uzaklaştırıldı.