Diyarbakır Ergani'de korkunç olay: Kendisiyle birlikte eşi ve 12 yaşındaki kızını benzin döküp ateşe verdi

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Can Yılmaz (35), kendisiyle birlikte eşi Güllü (30) kızı Zeynep Yılmaz'ı (12), benzin dökerek ateşe verdi. Güllü Yılmaz'ın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Diyarbakır Ergani'de korkunç olay: Kendisiyle birlikte eşi ve 12 yaşındaki kızını benzin döküp ateşe verdi

Olay, Diyarbakır’ı Ergani ilçesinin Aziziye Mahallesinde saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen 4 çocuk babası Can Yılmaz, iddiaya göre eşi ile tartıştıktan sonra evde bulunan benzini önce kızı Zeynep ve eşi Güllü Yılmaz’ın üzerine dökerek ateşe verdi. Eşi ve kızı bir anda alev topuna dönen Can Yılmaz daha sonra da kendi üzerine benzin dökerek yaktı.

Evden duyulan bağrışmalar ve yangın nedeniyle komşuları polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Vücutlarında çeşitli derecelerde yanıklar bulunan aileye ise ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından yapıldı.

ATEŞE VERİLEN KADININ HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Can Yılmaz, eşi Güllü ve kızı Zeynep, ilk müdahalenin ardından ambulanslarla Ergani Devlet Hastanesine götürüldü. Hastanenin acil servisinde tedaviye alınan Güllü Yılmaz’ın sağlık durum ağır olmasıyla Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Anne Yılmaz’ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Olay sırasında ailenin diğer 3 çocuğunun ise evde olmadığı öğrenildi. Olayın ardından eve geldiklerin korkunç manzara ile karşılaşan 3 çocuk polis tarafından korumaya alındı. Olayla ilgili soruştarma başlatıldı.