Diyarbakır Ergani'de kadın cinayeti: Eşinin ateşe verdiği Güllü Yılmaz, 12 gün sonra hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde eşi Can Yılmaz'ın, benzin dökerek ateşe verdiği Güllü Yılmaz, 12 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Diyarbakır Ergani'de kadın cinayeti: Eşinin ateşe verdiği Güllü Yılmaz, 12 gün sonra hayatını kaybetti

Diyarbakır Ergani’de 17 Ekim’de eşi Can Yılmaz’ın (35), benzin dökerek ateşe verdiği Güllü Yılmaz (30), 12 gün sonra yaşamını yitirdi.

İddiaya göre uyuşturucu bağımlısı olduğu belirtilen 3 çocuk babası Can Yılmaz, eşi ile bilinmeyen bir sebepten tartıştı. Yılmaz, evde, bir bidonda bulunan benzini kızı Zeynep ve eşi Güllü’nün üzerine döküp ateşe verdi. Kendi üzerine de bir miktar benzin döken Can Yılmaz, çakmağı çaktı. Güllü Yılmaz, alevler içinde kendisini ikinci kattaki evlerinin penceresinden boşluğa bıraktı.

Feryatları duyan komşuları, polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen itfaiye ekipleri, evdeki alevlere müdahale ederek söndürdü. Vücutlarında yanıklar oluşan Yılmaz çifti ile kızları Zeynep, Ergani Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Güllü Yılmaz, buradaki ilk müdahalesinin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Tedavileri tamamlanan Zeynep Yılmaz akrabalarının yanına yerleşirken, Can Yılmaz ise gözaltına alındı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Güllü Yılmaz, bugün saat 10.00 sıralarında doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Gözaltındaki Can Yılmaz’ın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi. (DHA)