Devir teslim öncesi Saraçhane-Vezneciler yönü trafiğe kapatıldı

İBB Ulaşım Yönetim Merkezi, Ekrem İmamoğlu için devir-teslim töreni öncesi Saraçhane-Vezneciler güzergahının trafiğe kapatıldığını duyurdu.

Devir teslim öncesi Saraçhane-Vezneciler yönü trafiğe kapatıldı

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı seçildiğine ilişkin mazbatasını almasının ardından, eski ve yeni meclis üyeleri Saraçhane’deki başkanlık binasına gelirken, belediye görevlileri ise devir teslim için hazırlıklara başladı.

İmamoğlu’nun mazbatayı aldıktan sonra geleceğinin belirtilmesinin ardından belediyede hareketlilik yaşandı. Bina çevresine güvenlik önlemleri artırılırken, içeride ise devri teslim hazırlık yapılıyor.

CHP’nin hem eski hem de yeni meclis üyeleri Ekrem İmamoğlu’nu karşılamak için binaya geldi. CHP’nin eski İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever yapılan hazırlık çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Eski ve yeni meclis üyelerinin İmamoğlu’nu karşılayacaklarını söyleyen Gülsever, “Mevlüt Uysal ile görüşüldü. Ekrem İmamoğlu’nun gelişine denk gelen saatte burada olacak. İmamoğlu burada önce eski ve yeni CHP’li meclis üyelerine teşekkür konuşması yapacak. Daha sonra Uysal’ı makamında ziyaret edecek ve devir teslim gerçekleştirilecek.” dedi.

İBB Ulaşım Yönetim Merkezi’nden yapılan açıklamada da belediye binasının bulunduğu yol güzergahı olan Saraçhane-Vezneciler yönü nün geçici süreyle trafiğe kapatıldığı duyuruldu.