Demirtaş: Batı’da CHP ve İYİ Parti’ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Batı’da CHP ve İYİ Parti’ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz ve iktidarınızı sallayacağız" dedi.

Demirtaş: Batı’da CHP ve İYİ Parti’ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz

HDP’nin tutuklu bulunan eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin CHP ve ‘İyi Parti’yi açıkça destekleme çağrısı yaptı.

Yeni Yaşam gazetesinin seçimlere ilişkin sorularına yanıt veren Demirtaş, “Gerekirse bağrınıza taş basın, ama mutlaka sandığa gidip “FAŞİZME HAYIR” anlamına gelecek oyunuzu kullanın” derken “Seçim sonuçları, demokrasi ve barışın gelişmesine fırsat sunabilir. Oyunuz bu nedenle çok kıymetlidir. Seçimi boykot etmeyi asla düşünmeyin. Biz partililerimizden, aday çıkarmadığımız yerlerde CHP veya İYİ Parti’ye severek veya gönülden oy vermelerini beklemiyoruz. Bu gerçekçi de değildir. Ama bazen bir tek oy, birçok mesaj içerir. İşte sizin oyunuz ‘çok mesajlı bir güce’ sahip, stratejik bir oydur” ifadelerini kullandı.

“Bizim CHP veya İYİ Parti ile ne ittifakımız ne de işbirliğimiz vardır.” diyen Demirtaş, “Ama sizi tarihin çöp sepetine göndermek için Batı’da CHP ve İYİ Parti’ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz ve iktidarınızı sallayacağız” ifadelerine yer verdi.