Davutoğlu ile birlikte AKP'den ihracı istenen Selçuk Özdağ'dan açıklama

AKP Merkez Yönetim Kurulu tarafından Ahmet Davutoğlu ile birlikte kesin ihraç talebiyle merkez disiplin kuruluna sevk edilenler arasında yer alan Selçuk Özdağ karara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu ile birlikte AKP'den ihracı istenen Selçuk Özdağ'dan açıklama

AKP Merkez Yönetim Kurulu, Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı’nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle merkez disiplin kuruluna sevkine oy birliğiyle karar vermişti.

Oda TV‘de yer alan habere göre, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen isimlerden eski vekil Selçuk Özdağ, AKP’nin ekonomik sıkıntılar ve başkanlık sisteminin getirdiği sorunlarla ilgilenmek yerine kendilerini ihraç etmesini eleştirdi.

Özdağ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz iyi olsun diye eleştirdik. Eksiklikleri dile getirdik. Sorunların varlığına karşı direnen parti yetkililerine hatırlatmak istedik.

Her şey iyiyse niye doğalgaza 1 ayda yüzde 30 zam geldi. Her şey iyiyse niye enflasyon yükseliyor. Her şey iyiyse niye mutfakta yangın var. Her şey iyiyse niye Suriye’de Rusya-ABD arasında pinpon topu oldu. Biz bunları söyledik, bizi ihraç edince bu sorunlar yok olmayacak.

Likayata bağlı atamalar yapılmaması siyasal iflastır. 2010’a kadar sorun çözen AKP vardı. Sonrasında sorunların çözdüğü bir AKP var. Başkanlık sistemi sonrasında niye fakirleşiyoruz. Biz bunları söylemesek bile sokak bunları söylemeye devam edecek.

Bizi ihraç ettiler bundan sonra söz milletin.”