'Damatlar' görüşmesi sonrası Beyaz Saray'dan açıklama

Beyaz Saray, Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner'in AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu.

'Damatlar' görüşmesi sonrası Beyaz Saray'dan açıklama

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve kıdemli danışmanı Jared Kushner dün Türkiye’ye geldi. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Saray’da kabul edilen Kushner ile yapılan toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da katıldı.

Görüşmeyle ilgili bugün Beyaz Saray’dan açıklama yapıldı. Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Kushner’in Erdoğan’la yaptığı görüşmede, ABD Uluslararası Pazarlıklar Özel Temsilcisi Jason Greenblatt ve ABD’nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook’un da hazır bulunduğunu kaydedildi.

Toplantıda, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunun ele alındığı belirtilen açıklamada, Filistin ve İsrail arasındaki sorunların çözümü için Ankara ve Washington’un gösterdiği çabanın konuşulduğu ifade edildi.

Açıklamada, görüşmede ayrıca, bölgesel şartların daha iyi duruma getirilmesi için yapılabilecek yatırımların gündeme getirildiği bildirildi.