Cüneyt Özdemir: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sanık koltuğuna oturtacaklar

Özdemir, ABD'deki Halkbank savasına ilişkin "Bu davanın sanık koltuğuna bence Cumhurbaşkanı Erdoğanı oturtacaklar." dedi.

Cüneyt Özdemir: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sanık koltuğuna oturtacaklar

Türkiye’nin Suriye’deki yeni askeri harekatı sonrası ABD’nin New York kentindeki federal savcılarca, Halkbank hakkında aralarında İran’a karşı yaptırımların delinmesi ve dolandırıcılığın da bulunduğu 6 ayrı suçtan iddianame hazırlanmıştı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, CNN Türk ekranlarında davaya ilişkin konuşurken “Bu davanın sanık koltuğuna bence Cumhurbaşkanı Erdoğanı oturtacaklar.” dedi.

Özdemir’in sözleri şöyle:

“Halkbank davasının ikinci bölümü başlıyor. Davada tuhaflıklar var. Savcılar bir noktaya kadar geliyorlar, sonra devam etmiyorlar. 45 saniyelik bu iddianamenin birebir kopyası ancak ikinci bölümü başlıyor. İlk davada Rıza Sarraf tanık olmuş Hakan Atilla yargılanmış 32 ay ceza almıştı. Şimdi bana sorarsanız bu davayı yakından takip eden birisi olarak , bu davada Halkbank yargılanacak Rıza Sarraf tanık olacak . Gerçi şuan avukatlarıyla konuştuğumuzda “pek istenmiyor , çünkü bu TC devletine karşı bir dava gibi mırıldanılıyor.” diye çeşitli bilgiler alıyorum ama hayır olacak. Çünkü Rıza Sarraf şuan elini kolunu sallayarak ABD’de geziyorsa oranın Bodrum’u diyebileceğimiz yerde rahatça ev tutabiliyorsa işte bugünü bekledikleri için. Bu davanın sanık koltuğuna bence Cumhurbaşkanı Erdoğanı oturtacaklar. Çünkü bir önceki davada pek çok ilişkiyi getirmişler oraya kadar tutmuşlardı. Bazı iddialar vardı Sarraf’a sormamışlardı üzerine gitmemişlerdi. Davanın 2. bölümünde bunu göreeğiz. Önümüzdeki günlerde çok konuşulacak.”