'Cumhuriyet Valsi' belediyeyi rahatsız etti: Kabe toprağı Üsküdar'a ihanettir bu!

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdür Yardımcısı Cihat Türkmen, Salacak sahilindeki etkinliklere kızdı. Türkmen, sahnede sergilenen danslar için "Üsküdar'a ihanet" dedi.

'Cumhuriyet Valsi' belediyeyi rahatsız etti: Kabe toprağı Üsküdar'a ihanettir bu!

HABER MERKEZİ

İstanbul’da İBB’nin düzenlediği 29 Ekim kutlamalarının Anadolu Yakası’ndaki adresi olan Salacak sahilinde yapılan etkinlikler, AKP’li Üsküdar Belediyesi’ni rahatsız etti.

Üsküdar Salacak sahilinde 19.00’da başlayan kutlama etkinlikleri kapsamında sahnede, kadın ve erkek çiftlerden oluşan dansçılar ‘Cumhuriyet Valsi’ni sergiledi.

Ancak alanı dolduran İstanbulluların keyifle izlediği bu görüntüler Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdür Yardımcısı Cihat Türkmen’in hoşuna gitmedi. Danstan bir görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan Türkmen, yaşananların Üsküdar için bir “ihanet” olduğunu öne sürdü.

AKP’li Müdür Yardımcısı Türkmen’in paylaşımına kısa sürede bir çok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Türkmen ise bunlar arasında bir takipçisinden gelen “Hilmi Türkmen başkanımızın izni dahilinde Nevmekan’da ya da başka konumlarda yapılan çalgılı konser ne peki?” soruya yanıt verdi.

Türkmen yanıtında, konserlere karşı olmadığını belirtirken “Bu görüntülerin konserle ne ilgisi var? Bu edepsiz dansın bizim değerlerimizle ne ilgisi var, hem de Üsküdar gibi manevi ağırlığı olan hüdai şehirde diyorum” dedi, kutlamalar için Yenikapı’yı adres gösterdi.