Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘Öcalan mektubu’ açıklaması

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Altun'dan İmralı mektubuyla ilgili açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘Öcalan mektubu’ açıklaması

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Altun’dan İmralı mektubuyla ilgili açıklama geldi.

Fahrettin Altun, İmralı mektubuyla ilgili olarak “Bir mektup üzerinden, Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ortaya atılan ahlaksız ithamları şiddetle reddediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan her türlü kirli oyunlardan, gizli ortaklıklardan uzaktır, sadece milletin hür iradesine sırtını dayayarak mücadele eder. Milletimiz ‘Kandile mi, yoksa İmralı’ya mı kulak vermeliyiz’ diye ciddi bir çelişki içinde kıvrananları da yakından teşhis etmiş durumdadır.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Fahrettin Altun açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Son günlerde PKK terör örgütü ile onun uzantısı konumundaki parti arasında yaşanan güç savaşını gün yüzüne çıkaran bir mektup üzerinden, böyle bir mücadeleyi veren Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ortaya atılan ahlaksız ithamları şiddetle reddediyoruz. Örgüt elebaşlarının terör yuvalarından yolladıkları videolarla, terör suçundan hüküm giymiş kişilerin tweetlerle bazı siyasilere destek vererek İstanbul seçimi üzerinden hesaplaşmalarını görmezden gelenler bilmelidir ki bu ithamları milletimizin ferasetinde boğulacaktır.”

ERDOĞAN GİZLİ ORTAKLIKTAN UZAKTIR

“Yine bilinmelidir ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her türlü kirli oyunlardan, gizli ortaklıklardan uzaktır. Recep Tayyip Erdoğan sadece milletin hür iradesine sırtını dayayarak yine milleti için mücadele eder.” ifadesini kullanan Altun, şöyle devam etti:

Milletimiz, olan bitenin farkındadır. Milletimiz, aynı zamanda ‘Kandil’e mi, yoksa İmralı’ya mı kulak vermeliyiz’ diye ciddi bir çelişki içinde kıvrananları da yakından teşhis etmiş durumdadır.”