Çorlu’da bir asker, 2 çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Çorlu’da askerlik yapan Fırat K. adlı kişi, 17 yaşındaki çocuğu, mankenlik ajansı olduğu yalanı ile kandırıp, çıplak görüntülerini alarak, onunla birlikte olmazsa görüntüleri yaymakla tehdit etti.

Çorlu’da bir asker, 2 çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Çorlu’da yaşayan bir çocuk, sosyal medya üzerinden Ergene ilçesinde askerlik yapan Fırat K. ile tanışarak arkadaş oldu. Fırat K., mankenlik ajansı olduğunu, model çekimi yaptıklarını anlatarak, onu da manken yapabileceğini söyledi, kendisine sosyal medya üzerinden fotoğraflarını ve görüntülerini göndermesini istedi.

Görüntü ve fotoğrafları alan Fırat K., ajansın erotik çekim yapmak istediğini, bunun karşılığında 200 bin lira kazanacağını söyleyerek çocuktan çıplak görüntülerini talep etti.

Görüntüleri alan Fırat K., bu kez de çocuktan kendisiyle birlikte olmasını istedi, aksi takdirde videoyu sosyal medya üzerinden paylaşacağı tehdidinde bulundu ve çocuğa yönelik cinsel istismarda bulundu.

İKİNCİ ÇOCUĞU POLİS KURTARDI

Çocuğu şikayeti üzerine polis, Fırat K.’yi takibe aldı. Takip sırasında Fırat K., Çorlu’daki bir otele yerleşti. Polis, kaldığı odaya yaptığı baskında Fırat K. ile yine tehdit ve şantajla birlikte olmaya zorladığı başka bir çocuk ile karşılaştı. Kurtarılan çocukta Fırat K.’nin kendisini manken yapacağını ve şirketine gelmesi halinde 200 bin Euro kazanacağı vaadinde bulunduğunu anlattı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Fırat K., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)