Çorlu katliamının ardından... Konfetilerle açılış yaptılar!

"İhmallerinizin öldürdüğü bu insanların kanı var o raylarda! Temel atma töreninin gösterişini yaptığınız kadar hattın temelini de sağlam yapın! Yapın ki başka canlar ölmesin!"

Çorlu katliamının ardından... Konfetilerle açılış yaptılar!

Edirne Karaağaç’ta İstanbul Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı’nın Çerkezköy-Kapıkule kesimi inşası için temel atma töreni yapıldı. ‘Coşkulu’ törende konfetilerle açılış yaptılar.

Törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, geçtiğimiz günlerde TCDD Genel Müdürlüğü’ne atanan ve faciada TCDD eski Genel Müdür Yardımcılığı yapan Ali İhsan Uygun ve diğer yetkililer katıldı.

Konfetilerle açılışı yapılan hatta, 8 Temmuz 2018 tarihinde Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treni Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Sarılar köyüne geldiğinde 5 vagon raylardan çıkarak devrilmişti. Meydana gelen bu tren katliamında 7’si çocuk olmak üzere 25 kişi hayatını kaybetmiş, 340 kişide yaralanmıştı.

TCDD sosyal medya hesabından Çerkezköy-Kapıkule temel atma töreni ile ilgili, “Halkalı-Kapıkule Demiryolu Projesi’nin, Çerkezköy-Kapıkule Kesimi Temel Atma Töreni’ni gerçekleştirdik. Hattın 4 yılsonunda hizmete girmesiyle birlikte, Avrupa Birliği’ne güçlü bir şekilde bağlanmış olacağız” paylaşımında bulundu.

OdaTV’den Hüreyra Oflaz’ın haberine göre, TCDD’nin paylaşımına tren faciasında oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz Sel, TCDD’ye çok sert tepki gösterdi.

Mısra Öz Sel kişisel Twitter hesabından tren faciasında hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını ekleyerek TCDD’ye şöyle seslendi:

“İhmallerinizin öldürdüğü bu insanların kanı var o raylarda! Temel atma töreninin gösterişini yaptığınız kadar hattın temelini de sağlam yapın! Yapın ki başka canlar ölmesin!”