Çocuğunu istismardan tutuklanmıştı, serbest bırakıldığını açıkladı

Oğlunu istismar etmekle suçlandıktan sonra tutuklanan Erhan N., serbest bırakıldığını açıkladı.

Çocuğunu istismardan tutuklanmıştı, serbest bırakıldığını açıkladı

Öz oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sosyal güvenlik uzmanı Erhan N., bir açıklama yaparak serbest bırakıldığını duyurdu.

Olaya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yapan N., “örf ve adetlerine son derece düşkün, ahlaklı bir ailede yetiştiğini” öne sürerek, “evlatlarına son derece düşkün bir baba olarak böyle bir konunun içerisinde yer almanın kendisini üzdüğünü” söyledi.

Mahkemenin kendisinin suçsuz olduğuna kanaat getirerek serbest bıraktığını belirten N., “Yüce Allah’ıma inancım tam. Ahirette veremeyeceğim hesabın içine asla girmem. Bu dünya geçici, bizim esas yaşayacağımız bir ebedi hayat var, ahiret var. Hesabını veremeyeceğim bir durum olmadığı için ve içim, gönlüm son derece rahat olduğu sebebi ile bu üzücü süreci Rabbimin yüce adaletine sığınarak alnımın akı ile çıktım. Umarım ki benim yaşadığım bu asılsız süreci kimse yaşamaz. Adalet yerini buldu, şükürler olsun.” dedi.

Çocukları ‘tacizden koruma’ hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı Erhan N.’nin 8 yaşındaki erkek çocuğunu istismardan tutuklandığı ve hakkında dava açıldığı iddia edilmişti. Baba suçlamaları kabul etmezken iddianamede çocuğun beyanlarının tereddüte yer bırakmadığı, cinsel istismar suçunun oluştuğu belirtilmişti.