CHP'nin özelleştirme karşıtlığı buraya kadar!

Özelleştirilen Şeker Fabrikaları 2019-2020 dönemi için açılışlar düzenlendi. Şeker Fabrikalarının özelleştirilmelerine karşı düzenlenen eylemlere katılan CHP’li ve 'İyi Parti'li vekillerin açılışlara katılması büyük bir tepki ile karşılandı.

CHP'nin özelleştirme karşıtlığı buraya kadar!

CHP, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine sert tepki göstermişti. CHP ve ittifak ortağı ‘İyi Parti’ özelleştirilmesine tepki gösterdiği şeker fabrikalarının 2019-2020 dönemi için açılışlarına AKP’lilerle birlikte katıldı.

2018 yılının Şubat ayında Resim Gazete’de çıkan haberle Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait 14 fabrika özelleştirilmiş, muhalefet partileri ise tepki göstermişti.

Cumhuriyet Halk Partisi ve ‘İyi Parti’, Şeker Fabrikaları’nın özelleştirilmesine karşı, “Şeker Fabrikaları Vatandır, Vatan Satılamaz” sloganları eşliğinde yürüyüş ve fabrikaların önünde mitingler düzenlemişti.

Özelleştirilen Şeker Fabrikaları 2019-2020 dönemi için açılışlar düzenlendi. Şeker Fabrikalarının özelleştirilmelerine karşı düzenlenen eylemlere katılan CHP’li ve ‘İyi Parti’li vekillerin açılışlara katılması büyük bir tepki ile karşılandı.

CHP'nin özelleştirme karşıtlığı buraya kadar!

Odatv’nin haberine göre, Kırklareli Alpullu Şeker Fabrikası’nı 150 milyon TL’ye satın alan Binbir Gıda geçtiğimiz günlerde açılış töreni düzenlendi. Açılış törenine, AKP Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz yanı sıra daha önce şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı düzenlenen eylemlere katılan, “Şeker fabrikaları vatandır, vatan satılamaz” pankartı ardında yürüyen CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan ve ‘İyi Parti’ Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’ın katılması tepkiyle karşılandı.

CHP'nin özelleştirme karşıtlığı buraya kadar!

CHP’nin özelleştirme karşıtlığı buraya kadar!