CHP'li başkan Kuran'ı 3 kez öperek görevi devraldı

CHP'den aday olduğu 31 Mart seçimlerinde Bolu Belediye Başkanlığına seçilen Tanju Özcan daha önce ilan edildiği gibi, Kuran'a el basıp öperek görevi devraldı.

CHP'li başkan Kuran'ı 3 kez öperek görevi devraldı

31 Mart Yerel Seçimleri’nde CHP’nin adayı olarak Bolu Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan, belediye binasında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevi devraldı. Tanju Özcan’ı, 15 yıldır belediye başkanı olarak görev yapan AKP’li Alaaddin Yılmaz makamda karşıladı.

Görevi yeni Başkan Özcan’a devreden Alaaddin Yılmaz, “Tanju bey bir seçim kazandı dersek işi hafife almış oluruz. Bolu’da hem belediye ve diğer belediyeler ile il genel meclisine bakıldığında beklenenin dışında bir başarı kazanmıştır Tanju bey ve ekibi. Onları kutlamak lazım” dedi.

Özcan ise, büyük bir sorumluluk aldığının farkında olduğunu belirterek, “Milletvekilliği görevi tabiki farklı bir görevdi. Yeni sistemde de daha rahat bir görevdi. Ama biz zor olanı tercih ettik. Bolu’muza doğrudan hizmet etmeyi tercih ettik. Sağolsun vatandaşımız da çok yüksek bir oy oranıyla bu görevi tebliğ etti. Omzumuzdaki sorumluluğu artırdı. Seçim döneminde verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“ALLAH’IM ÜZERİNE YEMİN EDİYORUM”

Başkan Özcan, törenin ardından, seçim sürecinde görevine Kuran üzerine yemin ederek başlayacağına dair verdiği “söz”ü yerine getirmek için Demokrasi Meydanı’na geçti. Özcan, meydanda kurulan sahnenin üzerindeki Kuran ve bayrağı 3’er kez öptükten sonra “Bolu Belediye Başkanı olarak, Bolu’muzu tarafsız bir şekilde, kimseyi ayırmadan ve kimseyi kayırmadan gece gündüz çalışarak, istişareyi öne çıkararak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyup, kollayarak, harama el uzatmadan, hukukun üstünlüğüne ve Cumhuriyet değerlerine bağlı kalarak, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmayarak yöneteceğime Allah’ım ve namusum üzerine yemin ediyorum” diyerek yemin etti.