CHP'li adaydan ‘kampanya’: Kadınlara başörtüsü dağıtıyor

CHP'li aday Usta, "Bacılarımızla örtüşmek için başörtüsü dağıtıyoruz. Oy avcılığı adına bunu yapmadık. Pendik’in gerçeğidir bu” diye konuştu.

CHP'li adaydan ‘kampanya’: Kadınlara başörtüsü dağıtıyor

CHP ve ‘İyi Parti’nin Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta, 31 Mart yerel seçimlerine hazırlanırken ‘inanç özgürlüğünü sonuna kadar savunduklarını ‘ göstermek adına sokak sokak dolaşarak başörtüsü dağıtıyor.

Başörtüsü dağıtan CHP adayı Salih Usta, ‘inanç özgürlüğünü sonuna kadar savundukları’ için böyle bir ‘kampanya’ yürüttüğünü açıkladı.

OdaTV’nin haberine göre, Mehmet Salih Usta, Pendik Gazipaşa caddesinde bulunan ‘Millet İttifakı’nın seçim standlarına da giderek standların önünde kadınlara başörtülerini kendisi takarak, hediye etti.

Usta, “Pendik’te 500 bini aşan seçmen var. Burada 81 ilden insan yaşıyor. Pendik mini bir Türkiye’dir. Biz insanlarla örtüşmeye ve yüzleşmeye çalışıyoruz. Başörtüsü bizim bir gerçeğimizdir. İnanarak örtünen kardeşlerimize başörtüsü hediye ediyoruz. Millet İttifakı inançların teminatıdır. Olumlu tepkiler alıyoruz, başörtüsüne karşı olmadık, tam tersine onların inanç özgürlüğünü sonuna kadar savunduk. Bacılarımızla örtüşmek için başörtüsü dağıtıyoruz. Oy avcılığı adına bunu yapmadık. Pendik’in gerçeğidir bu” diye konuştu.