CHP'den yeni açıklama: Herkes demokrat olsun

Muharrem Erkek, "Son olarak çağrımız lütfen herkes demokrat olsun. Ekrem İmamoğlu'nun dediği gibi 16 milyon kazandı. Sayın Binali Yıldırım'da Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etsin çünkü o da kazandı." dedi.

CHP'den yeni açıklama: Herkes demokrat olsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi ve ‘Milli iradeyi sonuna kadar koruyacağız’ mesajı verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yerel seçimlerle ve yeniden oy sayımları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erkek yaptığı açıklamada İstanbul’da oy farkının 17 bin 110 olduğunu açıkladı.

Muharrem Erkek’in partisi adına yaptığı açıklama şöyle:

“Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı 17 bin 110. Bu sayı artabilir eksilebilir ama sonucu değiştirmez.

Bu arada daha önce demokrasi tarihimizde olmayan olayları yaşıyoruz. Vahim bir tablo söz konusu. Büyükçekmece’de belediye başkan adayımız Hasan Akgün 4 bin oy farkla kazandı ve mazbatasını aldı. Şimdi Büyükçekmece seçmenler üzerinde baskı yapılıyor. Seçmenlerin evlerine gidilip fotoğrafları çekiliyor.

Sayın Hasan Akgün mazbatasını 3 Nisan günü almasına rağmen 1 saat önce sayım tekrar başladı. Ama buradan İçişleri ve Adalet Bakanlarını uyarıyoruz. Milli iradeyi masada gasp etmek istiyorlarsa beyhude bir çabadır.

Ekrem İmamoğlu’na diyorlar ki: “Siz hangi hakla kendinizi Büyükşehir belediye başkanı olarak ifade ediyorsunuz?” Hangi hakla? Tabi ki kanundan doğan hakla ve milli iradeyle.

Son olarak çağrımız lütfen herkes demokrat olsun. Ekrem İmamoğlu’nun dediği gibi 16 milyon kazandı. Sayın Binali Yıldırım’da Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etsin çünkü o da kazandı.