CHP'den kayyıma ilk tepki: Yazıklar olsun...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Son yol ayrımındaki AKP iktidarı yine demokrasiyi değil faşizmi seçti." dedi. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da "Yazık, yazıklar olsun, bu kadar bedelden sonra gelinecek yer burası mı olacaktı?" ifadelerini kullandı.

CHP'den kayyıma ilk tepki: Yazıklar olsun...

HDP’nin yönetimde olduğu üç belediye başkanının görevlerinden uzaklaştırılmasına ve yerlerine kayyım atanmasına ilişkin CHP’den ilk tepki geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Son yol ayrımındaki AKP iktidarı yine demokrasiyi değil faşizmi seçti.” dedi.

Özel’in Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Son yol ayrımındaki AKP iktidarı yine demokrasiyi değil faşizmi seçti. Büyük çoğunlukla halkın tercih ettiği belediye başkanlarını görevden almak iktidarın kendi varlığını tartışmaya açmasıdır. Seçimle gelen artık seçimle gitmiyorsa iktidarı elinde tutan darbecidir faşisttir!

“GELİNECEK YER BURASI MI OLACAKTI?”

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yazık, yazıklar olsun, bu kadar bedelden sonra gelinecek yer burası mı olacaktı?” dedi.

Bekaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Diyarbakır, Van ve Mardin’de 4,5 ay önce seçilen belediye başkanları görevden alınarak yerlerine Valiler atandı. Gerekçe terör örgütlerine destek vermek.  Bunun anlamı sadece demokrasinin iptal eğilmesi değil, aynı zamanda halkın meşru siyasetten umudu kesmesinin istenmesidir.

İBB seçimlerini kazanmak İçin terör gerekçesi ile kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaran AKP iktidarının Belediye başkanlarının 4,5 ayda yetör suçlarını tespit edip görevden alması inandırıcı değildir.Bu durumun ülke bütünlüğüne herhangi bir katkısı olmayacaktır.

Yazık, yazıklar olsun, bu kadar bedelden sonra gelinecek yer burası mı olacaktı? Ahmet Türk’ün belediye başkanı seçilmesini içine sindiremeyen bir zihniyetin Türkiye’nin Kürt sorununu çözmek diye bir niyeti olamaz. Bu kafa Kürt ve terör sorununu çözmez, sadece kullanır.”