CHP'den 'kayyım atansın' talebi

CHP'li İlgezdi yasaya göre ayda en az iki toplantı yapması gereken DHMİ Yönetim Kurulunun aylardır toplanmadığı ifade ederek, kuruma kayyım atanmasını istedi.

CHP'den 'kayyım atansın' talebi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, yasaya göre ayda en az iki toplantı yapması gereken DHMİ Yönetim Kurulu’nun aylardır toplanmadığı ifade ederek, kuruma kayyım atanmasını istedi.

İlgezdi, Devlet Hava Meydanları İşletmesinde yaşanan istifaları, yönetim kurulunun kanuna aykırı şekilde bir türlü toplanamamasını bir soru önergesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a sordu.

Soru önergesi yanıtında Bakan Turhan, “DHMİ Yönetim Kurulu Toplantısı en son 09.05.2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı İlgezdi, uçuş güvenliği ile ilgili kararlar alması gereken kurumun aylardır yönetim kurulunu toplayamadığının ortaya çıktığını belirterek, “Kanuna aykırı olarak aylardır toplanmayan ve kararlar alamayan Devlet Hava Meydanları İşletmesine de kayyım atanmalıdır. Kanunun emredici hükümlerine uymayanlar hakkında hala idari bir soruşturma yapılmaması da düşündürücüdür” dedi.