CHP'den ilçe yönetimine kayyım

CHP MYK'sı tarafından Eskişehir Sivrihisar İlçe Örgütü'ne olağanüstü kongre yapılması için kayyım atandı.

CHP'den ilçe yönetimine kayyım

CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar ve yönetimi, boş olan Sivrihisar örgütüne bir türlü atama yapamaması üzerine CHP Genel Merkezi konuya müdahale etti.

Cumhuriyet’ten Arif Anbar‘ın haberine göre, 2 Eylül 2019’da toplanan MYK, tüzüğün 24. maddesinin 5. fıkrasını dayanak göstererek olağanüstü genel kurul yapmak üzere Mustafa Cesur başkanlığında 5 kişiyi ilçe geçici kuruluna atadı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ile Muharrem Erkek’in imzasıyla gönderilen resmi yazıda olağanüstü kongreyi yapacak olan isimler Mustafa Cesur, Tahsin Turan, Vural Köseoğlu, Hülya Özinan, Hüseyin Emre olarak belirlendi.

CHP MYK’nın aldığı bu karar sonrası, 30 gün içerisinde olağanüstü kongre yapılması gerekiyor.

İL YÖNETİMİNE DE KAYYIM ATANMASI BEKLENİYOR

Öte yandan, CHP Genel Merkezinin mevcut İl Başkanı Abdülkadir Adar ile yöneticilerine karşı gösterdiği bu tavır, gözleri, 17 Eylül’de görülecek ‘il yönetimine kayyım atanması’ davasına çevirdi.

CHP Genel Merkezi tüzüğün maddelerini uygularken, mevcut İl Başkanı Adar ile yönetimi tüzük maddelerini uygulamamak konusunda direniyor. 17 Eylül’de mahkeme kararıyla olağanüstü kongre yapılmak üzere il yönetimine kayyım atanması bekleniyor.