CHP'den Emine Bulut'un katiline 'kahraman' diyen dernek başkanı hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Emine Aslan'ın katilini öven 'Boşanmış Mağdur Babalar Derneği' Başkanı Muhammet Özen hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

CHP'den Emine Bulut'un katiline 'kahraman' diyen dernek başkanı hakkında suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, ‘Boşanmış Mağdur Babalar Derneği’ Başkanı Muhammet Özen hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, eski eşi tarafından vahşice katledilen Emine Bulut’un katili Fedai Baran’ı ”Aslan parçası, meydanda karıyı boğazlamış. Yüreğim buz gibi oldu. Biz bu kahraman kadar olamadık” sözleriyle övmüştü.

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Katile aslan parçası ve kahraman diyen, kadın cinayetlerini meşrulaştıran ve azmettiren bu kişinin bir an önce adalet karşında en ağır cezayı alması gerekiyor” diyerek, Özen hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Adaletin kadın konusunda daha da çıkmazda olduğunu vurgulayan İlgezdi, “Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Genel Başkanı Muhammet Özen Emine Bulut’u katleden eski eşini aslan parçası ve kahraman ilan ediyor ancak hala bir savcı bu şahıs hakkında bir işlem yapmıyor. Kadın cinayetlerine, cinayetleri azmettirenlere gereken cezayı vermeyenler, adaleti sağlamayan her kurum, herkes bu cinayetlerin sebebidir” dedi.

‘AÇIKÇA CİNAYETE AZMETTİRMEKTİR’

Mağdur Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen hakkında suç duyurusunda bulunacağını da ifade eden Gamze Akkuş İlgezdi, “Bu şahıs ‘Aslan parçası, meydanda karıyı boğazlamış. Yüreğim buz gibi oldu. Biz bu kahraman kadar olamadık. Benim yetişkin kızım anasının genç sevgilisinin yanında hangi babanın buna ciğeri dayanır diyen yok’ ifadelerini açıkça yazabiliyor. Bu beyan açıkça cinayete azmettirmektir. Suçu övmekte ve suçluyu yüceltmektedir. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerinde bulundu.