Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un yaraladığı 2 polisin ifadesi ortaya çıktı

Ceren Özdemir'i kalbinden ve karnından bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür Arduç'un yakalandıktan sonra konulduğu sivil ekip otosunda yaraladığı 2 polis memurunun ifadesi ortaya çıktı.

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un yaraladığı 2 polisin ifadesi ortaya çıktı

Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç hakkında polislere yönelik öldürme girişimi için hazırlanan ikinci iddianamenin detayları ortaya çıktı. İddianamede Arduç’u yakalayan ve arabada bıçaklı saldırısına maruz kalan Zeki Çelik ve Haydar Değerli adlı iki polisin ayrıntılı ifadeleri yer aldı.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre; o gün 45-42 kodlu ekip aracında yaşananlar şöyle:

“320. Sokak girişinde vatandaşlar da polisin yakalamaya çalıştığı katile saldırdı. Arduç’u linçten kurtarmak isteyen polis, üzerini arayamadan ekip aracına bindirdi. Polisler, şüpheliyle birlikte Emniyet’e doğru yola çıktı. Olay yerine gelen 45-22 kodlu ikinci ekip de Arduç’un bulunduğu aracı takip etti.

Mevlana Kavşağı’na geldikleri sırada polisin kelepçe takmak istediği Arduç, sakladığı bıçağı polis memuru Zeki Çelik’in kalbine sapladı. Şoför koltuğundaki polis, arkaya geçip Arduç’la boğuştu. 45-22 kodlu ikinci ekibin yardıma gelmesiyle Arduç kelepçelendi.”