Araştırma Görevlisi Ceren Damar'ı öldüren öğrencinin ifadesi ortaya çıktı

Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in katil zanlısı Hasan İsmail H., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Araştırma Görevlisi Ceren Damar'ı öldüren öğrencinin ifadesi ortaya çıktı

Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in katil zanlısı Hasan İsmail H., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hasan İsmail H.’nin babası Ö.H. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi öğrencisi Hasan İsmail H., kopya çekerken yakalandığı için tartıştığı araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i önce bıçaklamış, ardından tabancayla vurarak üniversite kampüsü içerisinde öldürmüştü.

Katil zanlısı Hasan İsmail H.’nin emniyet ifadesi ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, 2014’de Kıbrıs’ta hukuk fakültesi kazandığını belirten Hasan İsmail H., 2015’de yatay geçişle Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesine geldiğini söyledi.

Yatay geçiş yapması sırasında kendisine haksızlık yapıldığını, 2. sınıftan başlaması gerekirken 1. sınıftan başlatıldığını ifade eden Hasan İsmail H., “Ceren Damar Şenel, danışmam hocamdı. Bu sorunlarımı ona anlatıyordum. Ama bana ters cevaplar veriyordu. Ben, derslerimin yoğun olması nedeniyle üniversiteye sınavdan sınava gidiyordum. Ders çalışmalarımı ise evde yapıyordum” diye konuştu.

“GEÇMEM İÇİN KOPYA ÇEKMEM GEREKİYORDU”

Olayın yaşandığı gün 3 sınavının olduğunu ve derslerinin yoğun olması nedeniyle sınava hazırlanamadığını anlatan Hasan İsmail H., olayın sürecini şöyle anlattı:

“Geçmem için kopya çekmem gerekiyordu. Bu nedenle sınavdan geçmek için kopya hazırladım. Sınav salonuna girdiğimde Ceren Damar Şenel’i gördüm. Sınav başladıktan sonra hazırladığım kopyayı çıkardım ve kopya çekmeye başladım. Bir süre sonra Ceren Damar Şenel, beni kopya çekerken yakaladı. Hakkımda tutanak tutarak kopya çektiğim için işlem yaptı. Gün içerisinde birkaç kez onunla görüştüm. Odasına gittim ancak beni tersledi ‘çık git’ falan dedi. Sonra eve gittim babamın silahını aldım. Daha önceden de bıçak almıştım. Sonra tekrar Ceren Damar Şenel ile görüşmek için odasına gittiğimde kendime hakim olamadım. Evden aldığım babamın silahını doldur boşalt yaptım ve Ceren Damar Şenel’e 2 el ateş ettim. Sonra da bıçak ile saldırdım. Ne kadar vurduğumu hatırlamıyorum.”

“TABANCAYI BAŞIMA DAYADIM VE İNTİHAR ETMEK İSTEDİM”

Hasan İsmail H., “Daha sonra tabancayı başıma dayadım ve intihar etmek istedim. Ancak odaya hocalar ve öğrenciler girmeye başlamıştı. Ben de olayın şoku nedeniyle oradan kaçtım. Annemi aradım sonra babamla birlikte karakola giderek teslim oldum” ifadelerini kullandı.

VÜCUDUNDA 2 KURŞUN VE 18 BIÇAK DARBESİ TESPİT EDİLDİ

Bu arada Ceren Damar Şenel’in yapılan ilk otopsisinde vücudunda 2 mermi ve 18 bıçak yarası tespit edildi