Çarşı grubu liderine silahlı saldırının arkasında Sedat Peker mi var?

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın liderlerinden Ayhan Güner'i silahla yaralayan grubun üyelerinden Harun Dulkara tutuklandı.

Çarşı grubu liderine silahlı saldırının arkasında Sedat Peker mi var?

Beşiktaş tribünlerinde son haftalardaki maçlarda atılan “Her şey çok güzel olacak” tezahüratları nedeniyle bir süredir tehdit edildiği belirtilen Çarşı grubu liderlerinden Ayhan Güner’e yönelik saldırı Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda geçtiğimiz Salı günü saat 22.00 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre daha önce Çarşı grubu liderlerinden Alen Markanyan’ı bacağından vuran Harun Dulkara, aynı taraftar grubu liderlerinden Ayhan Güner’e silahlı saldırı düzenledi. Her iki bacağına 3 kurşun isabet eden Ayhan Güner, ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede ameliyata alınan Güner’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olay sonrası gözaltına alınan Harun Dulkara çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

OLAYDA SEDAT PEKER İZİ

Tutuklanan Harun Dulkara, AKP ve Erdoğan’a desteğiyle bilinen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yakınlığıyla hatırlanıyor.  Çeteci Peker, 2017 yılında silahlı adamlarıyla birlikte Beşiktaş çarşısında bulunan Black Corner adlı mekana gidip ‘yemek’ adı altında gövde gösterisi yapmıştı. Peker’in görüntü verdiği isimler arasında Dulkara da bulunuyordu. Dulkara’nın Peker için yapılan organizasyonun aracılarından olduğu konuşulmuştu.

Peker’in ziyaretle ilgili yaptığı “Çarşı beni davet etti” açıklamasının ardından Çarşı grubu da tepki göstermiş, “Reislerin tayfası değil Cumhuriyetin bekçisi olduk. Anılan yemekle alakamız yoktur” demişti.