Büyükçekmece'nin ardından Esenyurt'ta da 'seçmen avı' başladı

Polis, Esenyurt’ta bir sandık başkanının evine giderek çocuklar dahil seçmen durumunu sorguladı.

Büyükçekmece'nin ardından Esenyurt'ta da 'seçmen avı' başladı

AKP, Büyükçekmece’den sonra Esenyurt’ta da ‘seçmen avına’ başladı. Polis, Esenyurt’ta bazı adreslere giderek sandık başkanları ve seçmenleri sorgulamaya başladı.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Esenyurt Belediye Başkanı seçilen CHP’li Mehmet Murat Çalık, mazbatasını alarak görevine başladı. YSK’nin kesin sonuçları açıkladığı ilçede polisin bazı evlere giderek seçmen sayısını kontrol ettiği ileri sürüldü.

Esenyurt’taki Yusuf Özvatan Ortaokulu’nda, sandık başkanı olarak görev yapan Mehmet Sadık Çağış, polislerin kendi evine de gelerek seçmen sayısını sorguladığını söyledi. Çağış, “Polis evime geldi. Esenyurt’ta Yusuf Özvatan Ortaokulu’nda 20345 No’lu sandık başkanıydım. Kimliklerimizi sordular. ‘Amacınız ne?’ dedim. Kimliklerini ve bir yazı gösterdiler. Hanımı ve çocukları sordu. Kaynanamda bizimle kalıyor. Onu da sordular ‘bizde kalıyor’ dedim” diye konuştu.

Polislerin tavırlarından dolayı tedirgin olduğu belirten Çağış, “Evime geldikten sonra dışarıya çıkamadım. Ben engelliyim aynı zamanda bir ameliyat geçirdim. Tedirginlik yaşadım. Her gün seçim kurula gidiyordum. Ama o gün gidemedim” dedi.