Bursa'da sanayi sitesinde patlama

Bursa'nın Yıldırım ilçesindeki bir sanayi sitesinde patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 3'ü ağır şekilde olmak üzere 5 işçi yaralandı.

Bursa'da sanayi sitesinde patlama

Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki Otosansit Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren fabrikada sebebi henüz belirlenemeyen bir patlama meydana geldi.

Olayda ilk belirlemelere göre 3 işçi hayatını kaybettiği 2 işçinin de yaralandığı bildirilmişti. Daha sonra gelen bilgilere göre ise patlama sonrasında üçü ağır 5 işçi hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Vücutlarında yanıklar oluşan biri kadın 5 işçi, sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Atölyede çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürülerek soğutma çalışması yapıldı.

VALİDEN AÇIKLAMA

Bursa Valisi Yakup Canbolat, patlamanın meydana geldiği fabrikaya gelerek itfaiye, sağlık ve polis ekiplerinden bilgi aldı. Canbolat, ilk incelemenin ardından patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, “İş yerinde bir patlama yaşanıyor ve o sırada orada bulunan 5 vatandaşımız yaralanıyor. Patlamadan sonra bölgeye emniyet güçlerimiz ve sağlık ekiplerimiz intikal etti. Buradaki 5 işçiden maalesef 3’ünün durumu ağır. İkisinde yanık var, birinin de yanığı ağır. Hastanelere intikal ettirildi, sağlık müdahaleleri yapılıyor. İtfaiye de gerekli müdahaleyi yaptı. Şimdi teknik ekiplerimiz patlamanın neden kaynaklandığını tespit etmeye çalışılıyor. Oksijen kaynağı olabilir ama şu anda konuşmak için erken” dedi.