Bursa Valisi'nden 'orman yangını' açıklaması: Şüphelerimiz var

Bursa Valisi Yakup Canbolat, ildeki orman yangınının kısmen kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Canbolat, sabotaj iddialarına ise ''Şüphelerimiz var'' cevabını verdi.

Bursa Valisi'nden 'orman yangını' açıklaması: Şüphelerimiz var

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Orhaneli ilçesindeki orman yangınına ilişkin, “Yangın kısmen kontrol altına alındı. Şu ana kadar 30 hektar civarında alanda zarar olduğunu tahmin ediyoruz. Sabaha kadar soğutma çalışmaları devam edecek” dedi.

Canbolat, yangının 9 alana intikal ettiğini, bunların 7’sinde mücadelenin sonuç verdiğini ve yangının söndürüldüğünü belirtti.

2 alanda devam eden yangının da kısmen kontrol altına alındığını dile getiren Canbolat, şunları kaydetti:

“Yangın kısmen kontrol altına alındı. Bütün ekiplerimiz arazide. Gece uçuşu olmadığı için helikopterlerimiz çalışamıyor. Onun dışındaki diğer bütün ekiplerimiz sabaha kadar soğutma çalışması yapacaklar. Şu ana kadar 30 hektar civarında alanda zarar olduğunu tahmin ediyoruz. Sabaha kadar soğutma çalışmaları devam edecek. İnşallah yarın itibarıyla tamamını söndürmüş oluruz diye düşünüyoruz.”

Vali Canpolat sabotaj ihtimaliyle ilişkin ise “Olayı her yönüyle araştırıyoruz. Şüphelerimiz var ama şu an bu konuda konuşmak için erken” açıklamasında bulundu.