Burhanettin Kocamaz’dan adaylık açıklaması: Önümüzü kestiler

Mersin'de yaşanan krizin ardından Demokrat Parti'den aday gösterileceği açıklanan Burahanettin Kocamaz'dan ilk açıklama geldi.

Burhanettin Kocamaz’dan adaylık açıklaması: Önümüzü kestiler

‘İyi Parti’den adaylığı başvurunun geç yapılması nedeniyle gerçekleşmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Önümüzü kestiler. Biz de Demokrat Parti’den yeniden karşılarına çıktık. Dolayısıyla, ilk günden bu yana bize sahip çıkan sayın Meral Akşener’e ve yine bize sahip çıkan DP Genel Başkanı sayın Gültekin Uysal’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’de destekçilerine seslendi. DP’den adaylık evrakını İl Seçim Kurulu’na giderek kendisinin teslim ettiği söyleyen Kocamaz  “Önümüzü kestiler, biz de DP’den yeniden karşınıza çıktık. Dolayısıyla ilk günden itibaren bize sahip çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, bugün bize sahip çıkan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal beyefendiye ve yaklaşık 40 yıldır tanıdığım ve her zaman birbirimize gönlümüzü açabildiğimiz DP Mersin İl Başkanı Tural Kadızade beyefendiye de huzurlerınızda teşekkür ediyorum. Bu bir demokrasi mücadelesi bu artık sadece Burhanettin Kocamaz’ın mücadelesi değil. Demokrasiye inanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin mücadelesidir. Dolayısıyla Ankara’dan ayağımızın tozuyla geldik. Yeniden herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için doğru il seçim kuruluna gittim ve dosyamızı ellerimizle götürdük teslim ettik.” ifadelerini kullandı.