Bülent Arınç konuştu, MHP'liler salonu terk etti

Arınç'ın sözlerine tepki gösteren MHP’liler salonu terketti.

Bülent Arınç konuştu, MHP'liler salonu terk etti

Manisa Yunus Emre ilçesinde konuşan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, MHP’li Cengiz Ergün’ü hedef aldığı konuşması MHP’lileri kızdırdı. Arınç’ın sözlerine tepki gösteren MHP’liler salonu terk etti.

Manisa Yunus Emre ilçesinde Çamlık Kültür ve Taziye Evi açılışına katılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’li Cengiz Ergün’ün ‘düne kadar AKP’li belediye başkanı Mehmet Çerçi’ye arkasını döndüğünü’ söyleyen Arınç, “Eh 5 yıl sonra Allah ömür verirse Çerçi mi gider büyükşehre, başkası mı kalır onu göreceğiz” diye yüklendi.

AKP’li Çerçi’nin büyükşehir adayı olmak istediğini söyleyen Arınç, “Bu kadar hizmete bu yakışır kardeşim. Onun da (MHP’li Ergün) 3 dönemi dolacak, o da gitsin İzmir’e büyükşehir belediye başkan adayı olsun. Manisa’dan çeksin ayağını artık” ifadelerini de kullandı.

Bu sözlere tepki gösteren MHP’liler salonu terketti.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Arınç, açılış yapılan Horozköy’de anıları olduğunu, eski halini bildiği bölgenin modern bir kompleks haline dönüştüğünü söyledi. AKP’li Çerçi’yi ‘tanıdığım en başarılı belediye başkanı’ diye tanıtan Arınç, ittifak ile ‘kaymaklı baklava’ olan Manisa’daki AKP-MHP’li belediye başkanlarının geçmişteki husumetlerini hatırlattı. AKP’li Arınç’ın sözleri MHP’lileri çok kızdırdı

Arınç, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz 5 yıl içinde büyükşehir belediye başkanı arkasını dönüp gidiyordu. Bizim Çerçi yüzünü dönse arkasına denk geliyor o da arkasını dönüyordu. Ama şimdi artık birbirlerine yüzlerini döndüler. Can ciğer kuzu sarması oldular. Maşallah geçmişten beri ne kadar da birbirlerine severlermiş! Şimdi anlıyoruz.

Şimdi Çerçi ile büyükşehir belediye başkanı el ele verecekler, Horozköy’e hizmetin kaç misli gelir hesap edin. Eh 5 yıl sonra Allah ömür verirse Çerçi mi gider büyükşehre, başkası mı kalır onu göreceğiz. 5 sene, 365 gün 1.500 günden fazla. Biz yarınımızı bilmiyoruz. Her şeyimiz Allah’ın elinde. Ama bundan sonrası inşallah Mehmet Çerçi için büyükşehir belediye başkanlığı olmalı diye gönlümden de geçiriyorum. Ohh, bu kadar hizmete bu yakışır kardeşim. Onun da (MHP’li Cengiz Ergün’ü kast ediyor) 3 dönemi dolacak, o da gitsin İzmir’e büyükşehir belediye başkan adayı olsun. Manisa’dan çeksin ayağını artık. Manisa’da gerileme olursa kulağını çekeceğiz de mi? Niye yapmadın diye soracağız, niye burada bir eksiğin var diyeceğiz. Niye geride kaldın diye hesap soracağız. Bizim geleneğimizde hesap sormak var. Bak bu Horozköy’ün ihtiyarları bu işi çok iyi bilirler. Hay mübarekler.”