Bolu sokaklarında Zonguldak Belediyesi!

Zonguldak Belediyesi yazılı rögar kapakları bir başka ilin sokaklarında görüldü. Ortaya çıkan durum, bir önceki döneme ilişkin rögar kapaklarının çalındığı iddiasını akıllara getirdi.

Bolu sokaklarında Zonguldak Belediyesi!

Bolu’nun bazı cadde ve sokaklarda bulunan rögarların kapaklarında “Zonguldak Belediyesi” yazısının olduğu gördüldü.

İzzet Baysal Caddesi’nden Şemsiyeli Sokak olarak bilinen sokağın birleştiği noktada “Zonguldak Belediyesi” yazılı rögar kapaklarını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

AKP’Lİ BAŞKAN “BEN DE ŞAŞIRDIM” DEDİ

Pusula gazetesinde yer alan habere göre, Zonguldak Belediye Başkanı AKP’li Ömer Selim Alan, Bolu’da üzerinde ‘Zonguldak Belediyesi’ yazan rögar kapaklarıyla ilgili inceleme başlatacağını açıkladı. İlginç bir durum olduğunu belirten Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Biz de basında gördük, görünce ben de şaşırdım. Bolu caddelerindeki rögar kapaklarına Zonguldak Belediyesi yazması ilginç… Şu ana kadar bizimle iletişime geçen olmadı, Bolu Belediyesi’nden de dönüş şu ana kadar olmadı. İnanın içeriğini detayını şu anda ben de bilmiyorum. Ankara’ya giderken durumdan yolda haberdar olduk. Hafta sonunda araştırma şansımız olmadı. Notlarımız arasına aldık. Araştıracağız. Bolu Belediyesi ile bir sohbet edeceğim ve konu hakkında bilgi alacağım. Bunu kamuoyu aracılığıyla da paylaşacağım” ifadelerini kullandı.

“ÇALINTI” DENİLMİŞTİ

31 Mart yerel seçimleriyle birlikte CHP yönetimine geçen Bolu Belediyesi’nin Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında CHP’li Meclis üyesi Ahmet Fidan rögar kapaklarının çalındığını ve satıldığını iddia etmiş ve bu konu kamuoyunda uzun süre tartışılmıştı.

Belediyenin rögar kapaklarının önceden döküm olduğunu ve beton kapaklarla değiştirildiğini dile getiren Fidan, hurdaya ayrılan döküm rögar kapaklarının birileri tarafından satılıp parasının alındığı şikayetlerini aldıklarını dile getirerek, rakam olarak yüksek bir rakama tekabül eden ve Belediyenin malı olan bu kapakları kimlerin sattığının araştırılmasını istemişti.