Bohemian Rhapsody Youtube'da 1 milyar izlenmeyi geçti

Bohemian Rhapsody'nin YouTube'da 1990'lardan önce yapılan şarkılar arasında YouTube'da izlenme sayısı 1 milyara ulaşan ilk şarkı oldu.

Bohemian Rhapsody Youtube'da 1 milyar izlenmeyi geçti

Dünyaca ünlü Rock grubu Queen’in 1975 yılında piyasaya çıkan Bohemian Rhapsody adlı şarkısının video klibi 90’lardan önce yapılan şarkılar arasında YouTube’da izlenme sayısı 1 milyara ulaşan ilk şarkı oldu.

90’lar öncesinde yapılan video klipler arasında en çok izlenenler listesinde Queen’in ardından 965 milyon izlenme ile  Guns N’ Roses’ın Sweet Child O’ Mine şarkısı ve 915 milyon izlenme ile a-ha grubunun Take On Me şarkısı geliyor.

‘YENİ KLİPLER YOLDA’

Bohemian Rhapsody’nin izlenme sayısının 1 milyara ulaşmasının ardından Queen üyeleri Brian May ve Roger Taylor bir açıklama yayımlayarak dinleyicilerine teşekkür etti. Bu başarıyı dinleyicileriyle kutlamak isteyen sanatçılar ‘You are the Champions’ adında bir proje başlatarak dinleyicilerinden You are the Champions internet sitesine girerek Don’t Stop Me Now, Bohemian Rhapsody ve A Kind of Magic şarkılarına yaptıkları videolarını yüklemelerini istedi. Bu kliplerden en başarılı bulunan üç tanesi yıl sonunda YouTube’da yayımlanacak.