Binali Yıldırım'dan İmamoğlu'nun zafer ilanı sonrası açıklama

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, açıklamalarda bulunmak üzere AKP İstanbul İl Başkanlığına geliyor.

Binali Yıldırım'dan İmamoğlu'nun zafer ilanı sonrası açıklama

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimleri kazandığını YSK verilerine dayanarak ilan etmesinin ardından AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’dan yeni açıklama geldi.

AKP İstanbul İl Başkanlığına gelen Yıldırım “İstanbul’da sayım sürüyor, 14 sandık daha sayılacak. 25 bin civarında rakip aday İmamoğlu bizden daha fazla oy almış görünüyor. Aradaki farkın 10 katından fazla iptal oy var. Bu önemli bir detay var. Bazı usülsüzlükler, hatalı girişler var.” dedi.

“İlgili arkadaşlarımız tutanakları inceliyor.” diyen Yıldırım, “Şüphesiz YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak. Biz tebrik etmesini biliriz ancak sürecin devam ettiğini hatırlatmakta fayda var. İstanbul’da 31 bin 136 sandık var. Her sandıkta bir tane oy yanlış yazılmış olsa bu 31 bin 136 eder ki bu da aradaki farktan daha fazla” iddiasında bulundu.

Yıldırım basına yaptığı son açıklamada “Bu saat itibarıyla İstanbul seçim sayıları, gayri resmi sonuçları 31 bin 124 sandıkta tamamlanmış bulunuyor. Bu sonuca göre İstanbul’da seçimi kazandık.” demişti.