Binali Yıldırım'a Beşiktaş'ta "Her şey çok güzel olacak" tepkisi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Beşiktaş'ı ziyaret etti. Vatandaşların "Her şey çok güzel olacak" sloganlarıyla protesto ettiği Binali Yıldırım, "Bu da demokrasinin güzelliği. Ne kadar güzel, insanlar düşüncelerini ifade edebilir." dedi.

Binali Yıldırım'a Beşiktaş'ta

Beşiktaş Çarşısı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Yıldırım, kendisine sevgi gösterisinde bulunanlarla fotoğraf çektirdi. Esnaf ziyareti de yapan Yıldırım, balıkçılarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Ziyaret sırasında çevredeki vatandaşlar “her şey çok güzel olacak” şeklinde slogan attı.

Çarşı ziyaretinin gayet iyi geçtiğini söyleyen Yıldırım, bir saattir Çarşı’yı gezdiğini ve buranın oldukça yoğun ve hareketli olduğunu dile getirdi.

Yıldırım, bir gazetecinin Çarşı’da yoğun ilginin yanı sıra “her şey çok güzel olacak” sloganlarının da atıldığını hatırlatması üzerine, “Bu da demokrasinin güzelliği. Ne kadar güzel, insanlar düşüncelerini ifade edebilir ama hiçbir zaman birbirimize ağır sözler, söylememeliyiz. Görüşlerimiz tabii ki farklı oluyor ancak aynı ülkede yaşıyor ve aynı havayı teneffüs ediyoruz. Tasamız bir, sevincimiz bir, hiçbir şey bir gönül kırmaya değmez.” diye konuştu.