Binali Yıldırım 'müjde'ledi: Suya ve öğrenci akbiline indirim yapacak

AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, 31 Mart seçimleri öncesi CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu dile getirdiğinde Tayyip Erdoğan'ın tepki gösterdiği vaatlerin bir kısmını sahiplendi.

Binali Yıldırım 'müjde'ledi: Suya ve öğrenci akbiline indirim yapacak

23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi, ücretsiz olarak sunulması gereken kamu hizmetleri üzerinden oy avcılığı yarışı yeniden başladı.

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Twitter adresinden “İstanbullulara müjdeli haber” başlığı ile 23 Haziran seçimleri öncesi bir kısım vaatlerini açıkladı.

Yıldırım, kazanması halinde su faturalarında ve öğrenci ulaşımında indirime gidileceğini söyledi.

Yıldırım’ın paylaşımı şu şekilde:

Yıldırım’ın vaatleri de içlerinde olmak üzere 31 Mart seçimleri öncesi CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu da ulaşım ve su bedelleriyle ilgili bir dizi indirimli tarifeyi uygulamaya koyma vaadinde bulunmuştu. Buna karşılık AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan miting meydanlarında İmamoğlu’na “Neymiş, şu yaşa kadar gençlere ulaşım bedava. Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun?” diye tepki göstermişti. İmamoğlu ise seçildikten sonra 3 Mayıs tarihinde de bu indirimlerle ilgili talimatını vermişti. Ancak İmamoğlu’nun başkanlığı 6 Mayıs’taki YSK kararıyla düşürülünce bu talimatlar yerine getirilememişti.