Binali Yıldırım: HDP aday göstermediğine göre HDP'liler beni destekleyebilir

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, HDP'nin 31 Mart için şehirde aday göstermediğini hatırlatarak seçmenden oy istedi.

Binali Yıldırım: HDP aday göstermediğine göre HDP'liler beni destekleyebilir

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, gazetelerin genel yayın yönetmenleri ile bir araya gelerek, seçimlere ilişkin soruları yanıtladı.

“Hep şunu söyledik biz bir genel seçime gitmiyoruz. İstanbul’un seçimini yapıyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun, hangi partiye gönül verirse versin, İstanbul’un geleceği için, evlatlarımızın geleceği için herkesten destek istiyoruz.” diyen Yıldırım, HDP oyları ile ilgili ise şunları söyledi:

“HDP aday göstermediğine göre, HDP’lileri bağlayacak bir şey yok. Beni destekleyebilirler. Geçmişte de bugün de AK Parti HDP’yle birlikte bölgeden Kürt vatandaşlarımızdan en fazla destek alan partidir. Bu yüzden ben HDP’nin Kürtlerin oylarını pazara çıkarmasının çok dürüst bir iş olmadığını düşünüyorum. Pazarlık yapılmasının siyaseten de etik olmadığını düşünüyorum. HDP ile Kürtleri birbirinden ayırmak lazım. HDP bölücü terör örgütü ile arasına mesafeyi bugüne kadar koyamadı.”