Binali Yıldırım Bahçelievler'de 'espri' yaptı: Ortada bahçe diye birşey kalmamış

AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, partisinin yerel seçim çalışmaları kapsamında geldiği Bahçelievler'de "İlçenin adı Bahçelievler ama ortada bahçe diye bir şey kalmamış." dedi.

Binali Yıldırım Bahçelievler'de 'espri' yaptı: Ortada bahçe diye birşey kalmamış

TBMM Başkanı ve AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, dün Bahçelievler’de AKP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Hakan Bahadır ile “Mahallede Komşular Söz Sizde” programına katıldı.

Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada Bahçelievler’in ne tür sorunları olduğunu bildiğini belirtirken “Mesela, Bahçelievler’de trafik yoğun mu? Türkiye’nin trafiğini, ulaşımını çözen, Bahçelievler’in trafiğini çözer mi? Mesele yok. İnşallah birlikte bunu da halledeceğiz. Trafik zaman zaman çok sıkışıyor, çünkü otopark ihtiyacı büyük. Yollardaki park eden araçlar trafiği tıkıyor, zora sokuyor. Mesela Sakıp Sabancı Mahallesi’ndeki kamyonetler ve tırlar, bunları halledeceğiz.” dedi.

Evliliklerinin ilk yıllarında, eşi Semiha Yıldırım’ın tayini Bahçelievler’e çıktığı için Bahçelievler Soğanlı’da iki yıl oturduklarını anlatan Yıldırım, o zamanlar çamurlu yollardan yürüdüklerini söyledi. Yıldırım, “O günler nerede, şimdiki günler nerede. Evlilikten sonra oturduğumuz ilk muhit burası. O yüzden benim zihnimde özel bir yeri var. Alt yapı işi bizim işimiz. Türkiye’nin her tarafında yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bunu herkes böyle bilsin.” diye konuştu.

Yıldırım, Bahçelievler’de bazı mahallelerde elektrik şebekesini yer altına alacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“İlçenin adı Bahçelievler ama ortada bahçe diye bir şey kalmamış. Şirinevler Millet Bahçesi’ni zaten yapacağız. Ama bununla yetinecek değiliz. Daha önemli projelerimiz var. İstanbul’un kuzeyinden güneyine, yeşille maviyi buluşturacak ‘yeşil koridorlar’ açacağız. Silivri’den başlayıp, Tuzla’ya kadar. Kuzey-güney arasında tam 19 koridor açacağız. İstanbul’un kuzeyindeki yeşille Marmara’yı buluşturacağız. Buralar nefes alma mekanları haline gelecek.”