Binali Yıldırım: Asenalar ve ülkücüler gece gündüz demeden çalışıyor

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, MHP lideri Bahçeli'nin İstanbul'da 2 gün kalıp Ankara'ya dönmesine ilişkin "Devlet Bahçeli sürekli mitilinin üstünde oturacak değil" dedi.

Binali Yıldırım: Asenalar ve ülkücüler gece gündüz demeden çalışıyor

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile yapılan ortak yayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım şöyle konuştu:

”Eldeki imkanlarla yayının formatını bozmadan adaylar olarak düşüncelerimizi İstanbullularla paylaşmaya çalıştık. Yayının ne getirdiği götürdüğü konusu İstanbulluların takdiridir. Yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı ile bir nikahta bir araya geldik. Yayınla ilgili herhangi bir konuşma olmadı. Sonrasında telefonla görüştük. Hayırlı olsun dedi tebrik etti. Söyleyeceklerimizi söyledik, söyleyemediklerimiz de oldu. Vatandaşlarımız kararını pazar günü verecek.”

Yıldırım, Bahçeli’nin “İstanbul’a mitil atacağını” söylemesine rağmen 2 gün kalıp gittiğinin hatırlatılması üzerine “Devlet Bahçeli sürekli mitilinin üstünde oturacak değil” dedi.

Yıldırım, MHP teşkılatlarının kendisi için çalışmaya devam ettiğini belirterek “Ben biliyorum ki asenalar, ülkü ocakları ve ana kademesi gece gündüz demeden, özellikle hemşehri grupları üzerinde yoğun çalışma yapıyorlar. Zaman zaman bu programlara biz de katılıyoruz. Herhangi bir sıkıntı yok” dedi.