Binali Yıldırım anayasayı çiğnemeye devam ediyor: Eş, dost, akraba... Herkese selam salın beni de unutmasınlar

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Maskeyi kaldırınca HDP gözüküyor, kapatınca CHP gözüküyor. Hiç kimse hayal görmesin, milletimiz bunu yemez." dedi.

Binali Yıldırım anayasayı çiğnemeye devam ediyor: Eş, dost, akraba... Herkese selam salın beni de unutmasınlar

TBMM Başkanlığı görevine devam etmesine rağmen anayasayı çiğneyip AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak  siyasi faaliyet yürütmeye devam eden Binali Yıldırım, Erzincanlılar Kalkınma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Ankara Altındağ’daki binasının açılışında konuştu

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere değinen Yıldırım, “24 Haziran’da milletimizin ortaya koyduğu kararlı duruş 31 Mart’ta da aynen devam edecek. Buradaki hemşerilerimizden daha fazlası İstanbul’da var. Eş, dost, akraba herkese selam salın beni de unutmasınlar. 18 Şubat’tan itibaren halen devam etmekte olduğum Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevini tamamlamış olacağım, erken terhisten tamamlıyoruz, ver elini İstanbul. Her seçim yeni bir heyecan, yeni umutları da beraberinde getirir” ifadelerini kullandı.

Düzen muhalefetinin ittifakını da eleştiren Yıldırım, “Diğer ittifak içinde maskeli adaylar var. Maskeyi kaldırınca HDP gözüküyor, kapatınca CHP gözüküyor. Hiç kimse hayal görmesin, milletimiz bunu yemez.” dedi.

“BULUTLAR DAĞILACAK”

Konuşmasının sonunda ise ekonominin gidişatına yönelik umut pompalayıcı sözler sarfeden Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

“Hiç merak etmeyin, bugün kafa karıştırmaya çalışanlar var, sorunlarımız olduğunu biliyoruz ama çözümünün de olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içinde ekonomideki bulutlar dağılacak ve ülkemiz aydınlık yarınlara kararlı bir şekilde gidecek. Geçmişte de Türkiye’yi bu yolla sınamaya kalktılar ve her seferinde bu işlerin üstesinden geldik. Yollar, altyapı, sağlık, eğitim tamam şimdi üstyapıya bakıyoruz. Bundan sonra bütün gücümüzü vatandaşlarımızın beklentilerini daha fazla karşılamak için kullanacağız.”