Bilal Erdoğan'ın TÜGVA'sından 'protesto': Ezan, bizim için Viyana’nın fethine niyet tazelemektir

Bilal Erdoğan'ın vakfı TÜGVA, İstiklal Caddesi'ndeki 8 Mart yürüyüşünde "ezanın ıslıklandığı" iddiasını "protesto" etti.

Bilal Erdoğan'ın TÜGVA'sından 'protesto': Ezan, bizim için Viyana’nın fethine niyet tazelemektir

İstiklal Caddesi’ndeki Feminist Gece Yürüyüşü’nün ardından yandaşların ortaya attığı “ezan sesini ıslıkladılar” yalanı sonrası, AKP güdümlü “gençlik” örgütlerinin konuyu seçim öncesi şova dönüştürme çabaları devam ediyor.

Yürüyüş sonrası kimi tarikat yapılanmalarının İstiklal Caddesi’ne “çıkarma” yapmasından sonra, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri de “protesto” düzenledi.

Diyarbakır’da Ulu Cami’de TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatörlüğü tarafından organize edilen protesto, sabah namazının ardından düzenlendi.

TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatör Yardımcısı Seher Şenyüz, açıklamasında 8 Mart Kadınlar Günü’nde “ezanın protesto edildiğini” öne sürdü. Şenyüz, “Ezan, inananlara kula kulluk etmeye yeltenmeyi aklının ucundan dahi geçirmeden evvel devreye girerek haklı oldukları takdirde onlara tüm dünyayı karşılarına alacak gücü bahşeden çağrıdır.” dedi.

Şenyüz, “Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun, Moskova’nın, Berlin’in, Paris’in ve yarım kalan hesabımız olan Viyana’nın fethine niyet tazelemektir. Ezan, dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı, tutsak İhvan’ın özgürlük türküsü, Çeçen mücahitlerin zafer ezgisidir. Ezan, bu dünyanın çakılı manevi çivisi ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir,” ifadelerini kullandı.

“BİRKAÇ KENDİNİ BİLMEZ, TÜREDİ TİP”

8 Mart’ta yaşananların kabul edilemeyeceğini söyleyen Şenyüz, şunları kaydetti:

“Birkaç kendini bilmez, türedi tipin bu toprakların mayası olan ezanı protesto etmesi, ister istemez hafızalarımızda, küçük olmasına rağmen mide bulandıran sinek misalini hatırlatmıştır. Şimdilik kavlen uyarmakla yetinmek durumunda olduğumuz hatta çoğu zaman görmezden geldiğimiz, bu ülkenin mayasından zerre nasiplenmemiş bu sineklerin mukaddesatımız mevzu bahis olduğunda, karşısında bu mukaddesatın yılmaz bekçileri olan Türkiye Gençlik Vakfı kadrolarını bulacağını şüphesiz bilmelerini isteriz.”