Bilal Erdoğan: Seçimlerde tüm küffara karşı Cumhurbaşkanımızın yüzünü güldürmeliyiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Cumhur İttifakı'ının dışında olanları "İslam karşıtı" ilan etti, seçimlerde babasının yüzünü güldürmeye çağırdı.

Bilal Erdoğan: Seçimlerde tüm küffara karşı Cumhurbaşkanımızın yüzünü güldürmeliyiz

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, sadece “babasının oğlu” olma sıfatıyla yaptığı seçim konuşmalarını Gaziantep’in Nizip ilçesindeki AKP Seçim Koordinasyon Merkezi önünde sürdürdü.

Seçim Koordinasyon Merkezi önünde toplananlara hitaben yaptığı konuşan Bilal Erdoğan, 4.5 yıl seçimin olmadığı bir döneme girildiğini söylerken, seçime ittifakla gidildiğini hatırlattı. Erdoğan, düzen muhalefetini temsil eden ‘Millet İttifakı’nı hedef alırken “Bir tarafta milliyetçi bir parti, bir tarafta bölücü bir parti, bir tarafta İslamcı bir parti, diğer tarafta da İslam karşıtı bir parti. Şimdi biz bunlara İslam karşıtı parti dedik ya hemen inkar ederler. Milletin ezanıyla alay eden bir zihniyet, nedir Allah’ınızı severseniz?” dedi.

“Bugün burada Cumhur İttifakı var. Maalesef bazı ülkücü kardeşlerimizi bulundukları yerden koparmak suretiyle sırtını teröre dayayan ittifaka soktular.” diyen Bilal Erdoğan, “Bir tarafta 15 Temmuz’a dayanan ittifak, birbiriyle zaten fikri olarak yakın olan ittifak, diğer tarafta ise neden ve nasıl kurulduğunu kimsenin anlatamayacağı bir ittifak. Bugün adına Millet İttifakı dedikleri zillet ittifakına oy veren kardeşlerimize de haksızlık ettiler. Kime oy verdiğini bilmeden oy kullanıyorlar. HDP’nin genel başkan yardımcısı ‘Seçildikleri zaman bizim oylarımızla seçildiklerini bilecekler.’ diyor, tehdit ediyor. Nasıl bir ittifak bu? Seçildikten sonra nasıl işleyecek bu yöntem? Birbirine düşecekler. Aldıkları belediyelerde huzursuzluk hakim olacak, istikrarsızlık hakim olacak. Birbiriyle kavgaya tutuşacaklar. Ama bu tarafta da Cumhur İttifakı, 15 Temmuz’da temeli atılmış, milli menfaatler uğruna oluşturulmuş sistem. Önümüzde de bu iki seçenek arasında çok net bir tercih var. Bir tarafta siyaseten onurlu bir duruş sergileyen ittifak, bir tarafta da kapalı kapılar ardında neyin pazarlığının yapıldığı belli olmayan bir ittifak”.

“BİR TARAFTA İSLAMCI PARTİ DİĞER TARAFTA İSLAM KARŞITI PARTİ”

Belediyecilik konusunda “gönül belediyeciliği”ni benimseyen işin, AKP tarafından yıllardır başarıyla yerine getirildiğini öne süren Erdoğan, 1994 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla beraber Türkiye’de belediyecilik konusunda yeni bir döneme girildiğini iddia etti.

Erdoğan, o günden bu yana herkesin Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı belediyeciliği taklit etmeye çalıştığını savunarak konuşmasına şöyle devam etti:

“AK Parti’nin belediyecilik anlayışı hep böyle yükseldi. O yüzden gönül belediyeciliği diyoruz. Bir tarafta belediyeciliği millet için yapanlar var, bir tarafta da belediyeciliği çıkarları için, ipi dışarı olan yurt dışındaki ağaları, patronları için yapanlar var. 15 Temmuz’un planlayıcısı nerede? Amerika’da. Kimin himayesinde? Amerika’nın. Şimdi 15 Temmuz’u başaramayanlar, bu ittifakları planladılar. Bu ittifak başka türlü hayata geçebilir miydi? Bir tarafta milliyetçi bir parti, bir tarafta bölücü bir parti, bir tarafta İslamcı bir parti, diğer tarafta da İslam karşıtı bir parti. Şimdi biz bunlara İslam karşıtı parti dedik ya hemen inkar ederler. Milletin ezanıyla alay eden bir zihniyet, nedir Allah’ınızı severseniz?”

“EZANI YASAKLAYAN ZİHNİYET…”

“Bu zihniyet, bu memlekette ezanı yasaklayan zihniyet.” diyen Erdoğan, “Çevrenizdekilere oy verdiklerinde nereye gittiğini anlatın. Ezanı ıslıklayan, alay eden zihniyet, camileri ahıra çeviren zihniyet halen o partinin içinde can bulmaya çalışıyor. Bugün Yeni Zelanda’daki terör hadisesi için ‘İslam dünyasında çıkan terör eylemleri’ falan dedi. Hey gidi… Yeni Zelanda’da İslam karşıtı terör eylemleri yapılıyor, Amerikan Başkanı terör diyemedi, Vatikan buna terör diyemedi, New York Times Gazetesi buna terör diyemedi. Diyemiyorlar, diyemezler. Niye? Kafa aynı da ondan” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZI GÜLDÜRÜN”

Bilal Erdoğan, “Allah aşkına düşünün, bu seçimlerde kim güçlenirse New York Times sevinir, Amerika mutlu olur? Bu seçimlerde kim zayıflarsa dünyadaki İslam düşmanları mutlu olur? O yüzden bizim çok güçlü olmamız, Cumhurbaşkanımızın başını eğdirecek bir şey yapmamamız lazım” dedi.

31 Mart seçimlerinin önemine işaret eden Erdoğan, “Cumhurbaşkanımızın yüzünü güldürmeliyiz bu seçimlerde. Kime karşı? Tüm küffara karşı” çağrısı yaptı.

“Küffar” kelimesi, İslam dininde “İslam’dan çıkanlar”, İslam’ı inkar edenler”, “Kâfirler” anlamına geliyor.