Bilal Erdoğan: Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, bugünün en iyi toplarını döktürmemiz lazım

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, yöneticileri arasında olduğu TÜGVA'nın Yalova'daki bina açılışında gençlere "ülkenin düşmanlarına karşı muhalefet" olma çağrısı yaptı.

Bilal Erdoğan: Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, bugünün en iyi toplarını döktürmemiz lazım

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu islamcı Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA)  Yalova Temsilciliği yeni hizmet binasının açılışında konuştu.

İktidarın sunduğu imtiyazların katkısıyla TÜGVA ağını büyüten Bilal Erdoğan’ın açılış konuşmasında Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AKP Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak, AKP Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Yalova Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel de hazır bulundu.

Oğul Erdoğan konuşmasında, TÜGVA mensubu gençlere  “Genç kardeşlerim, bu ülkenin düşmanlarına karşı muhalefet edelim. Muhalif olacaksak bu ülkenin düşmanlarına karşı muhalefet edelim. Bu ülkenin düşmanlarını sevindirmeye kalkanlara karşı muhalefet edelim” çağrısı yaptı.

“FATİH EN GELİŞMİŞ TOPLARI DÖKTÜRMÜŞ”

Türkiye´nin gelişmiş savunma sanayi teknolojilerine sahip olması gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Bizim bu tahrip edici, yozlaştırıcı etkenlerden gençliğimizi korumamızın yolu geçmişimizle olan irtibatımızı yeniden kurmamızdır. Eğer gelişmişlikse bizim ecdadımız hem inancının değerlerini yaşama, hem de teknolojinin zirvesinde de olmuş tarihte. Fatih’in İstanbul’u fethini konuşuyoruz. Fatih’in o zamanlar döktürdüğü toplar çağının en gelişmiş topları. Şimdi biz Fatih’e özenirken gerici mi olmuş oluyoruz yoksa ilerici mi olmuş oluyoruz. O zaman bugün de bizim bugünün en iyi toplarını döktürmemiz lazım. Ne demek bu? Top döktürmeyeceğiz hoş. Bu zamanın da en iyi savunma sanayi teknolojilerine sahip olmamız lazım. Bu anlama geliyor ama bazıları bunu gericilikle yaftalarken, maalesef bu ülkenin ilerlemesini istemediği için bunu böyle biliyor” diye konuştu.

“SIKINTI VARSA HER YERDE VAR”

Bilal Erdoğan, “Bugün Türkiye’nin sıkıntılarının olduğunu iddia edenler biraz da dünyanın geri kalanına baksınlar. Daha yeni OECD bütün dünyanın büyüme tahminlerini düşürdü. Amerika’nın ticaret açığı 10 yılın zirvesine çıkmış durumda. Ekonomik sıkıntıları bir yana bırakın, siyasi olarak dünya ciddi bir bilinmezin ortasında. Bunu fırsat bilmemiz lazım. 21. yüzyıla Türkiye´nin gençleri damgasını vuracaktır. Gençlerimize kendi değerlerini hatırlatmamız lazım” dedi.

ATATÜRK NE DEMİŞ?

Bilal Erdoğan, konuşmasının devamında ise “terörle mücadele” konusuna değindi. Atatürk’ün sözlerini hatırlatan Bilal Erdoğan, “Bakın hani ‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır’ diyor Atatürk. Bu ne demektir? Yani savunmayı sınırın ötesine taşıyacaksın. Şimdi biz ne yaptık? Terörle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık çünkü terörle mücadeleyi bugüne kadar Türkiye içinde, Türkiye’nin şehirlerinde, köylerinde yürütmeye çalışanlar hiçbir zaman bu terörle mücadeleyi kazanamadılar, kazanamazdılar. Maalesef bugün sınırımızın ötesinde bir terör koridoru oluşturmaya çalışanlar da aslında bizim müttefiklerimiz olmaya niyetli olmadıklarını gösteriyor. Şimdi gençlik bunu görmeyecek mi? Bu ülkenin düşmanlarına karşı muhalefet edelim. Yani genç kardeşlerim, muhalif olacaksak bu ülkenin düşmanlarına karşı muhalefet edelim. Bu ülkenin düşmanlarını sevindirmeye kalkanlara karşı muhalefet edelim” diye konuştu.