Beykoz Belediyesi, halkın mesire alanını 2043'e kadar bedelsiz şekilde Bilal Erdoğan'a verdi

Beykoz Belediyesi'nin mesire alanını Bilal Erdoğan'ın heyetinde yer aldığı vakfa "bedelsiz" şekilde verdiği öğrenildi.

Beykoz Belediyesi, halkın mesire alanını 2043'e kadar bedelsiz şekilde Bilal Erdoğan'a verdi

Yönetiminde AKP’nin bulunduğu Beykoz Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiraladığı mesire alanının kullanım hakkını 2043 yılına kadar ‘bedelsiz bir şekilde’ Okçular Vakfı’na verdi.

Beykoz Belediyesi Meclisi’nin şubat ayı oturumlarında gündeme Okçular Vakfı’na ilişkin bir ‘ortak hizmet protokolü’ düzenlemesi teklifi getirildi. Teklifte belediyenin Orman ve Su İşleri Bakanlığı tasarrufunda bulunan Beykoz Alibahadır C Tipi Mesire Yeri’ni 29 yıllığına 12 Mayıs 2014 tarihinde kiraladığı anlatıldı.

Cumhuriyet‘ten Hazal Ocak’ı haberine göre, “Gelinen süreçte Alibahadır C Tipi Mesire Alanı Gelişim Projesi kapsamında 2 adet Kır Kahvesi, 2 adet Kır Lokantası, 1 adet Büfe, 10 adet Yöresel Satış Ünitelerinin yapımı belediyemizce tamamlanmıştır” denilen teklifte Okçular Vakfı’nın dilekçesine de yer verildi. Buna göre vakıf belediyeye 4 Mayıs 2018 tarihinde verdiği dilekçede 12 Mayıs 2043 yılına kadar mesire alanı ve içerisindeki tesislerin kullanım hakkının kamu yararı da gözetilerek kendilerine verilmesini, işletme hakkının ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) verilmesini talep etmiş.

Okçular Vakfı’nın mütevelli heyetinde, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da bulunduğu biliniyor.